Zavrieť

Porady

Vypínanie notebooku

Zdravím mám taký problém s notebookom ASUS X751S, že keď ho nemám na nabíjačke ukazuje mi napríklad 37% a po nejakej minúte sa vypne, predtým ma to upozornilo na nízky stav batérie. Čo mi poradíte s tým mám robiť? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A keď je na nabíjačke - nabíja? Ako dlho ho máš? Je možné - baterka je na konci síl - treba novú.
    Dá sa objednať nová - každá batéria ma na sebe typové označenie (príklad pre objasnenie):

    napr. Li-ion battery pack A33-Z64 - takto sa určuje, pre aký typ NB je určená.
    Prípadne - servisy pre výpočtovú techniku - aj tie vedia objednať.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka Plačková Keď ho mám na nabíjačke nabíja a nikdy neukazuje že je nabitý, maximálne 91% viac nejde alebo ešte že 09minút do úplného nabitia, a pritom sa nikdy nenabije a mám ho viac ako tri roky
    misoft Takže aj batéria má tri roky? V tom prípade - radšej objednať novú.
    Stačí vybrať batériu,ísť do nejakého obchodu/servisu s počítačmi, ukázať a dať si objednať. Predávač/servisák by mali už vedieť a zisťiť, aká batéria je potrebná.
    BTW: mne v NB vydržala batéria 4 roky a potom robila to isté, čo tebe, nabila sa, hlásila 91% (po 4 rokoch je to dosť), a po 10 minútach - kaput. Podľa kódu som v servise objednal inú a idem ďalej.
    Zuzka Plačková Len neviem či sa mi to veľmi oplatí kupovať keď má už cca tri roky
    misoft A prečo? Môj NB má už 8 rokov a stále funguje. A idem na tej druhej baterke - už 4-tý rok.
      zbaliť

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    1. Pokiaľ je k notebooku utilita na kalibráciu batérie, treba ju použiť, tým sa indikátor stavu zrovná.
    Alebo 2. kúpiť rovno novú batériu.
    Ešte je tu možnosť 3, nastaviť si v správcovi napájania vyššie limity, aby to varovalo napríklad pri 40%. Mal som batériu, ktorá naopak na 0% vydržala ešte hodinu živiť notebook. Tiež je rozdiel koľko to vydrží so záťažou a koľko bez. Časom totiž stúpne batérií vnútorný odpor, a aj keď ešte má kapacitu, tak pri záťaži klesne napätie (ohmov zákon) a notebook sa vypne.

    P.S. zdravím ČUNDRCOUNTRY SHOW
    Zuzka Plačková Tak to už vobec netuším o akú kalibráciu sa jedná a čo sa týka tých vyšších limitov, tam nič také v nastaveniach nemám z ničoho nič mi to prestalo normálne ísť žeby ozaj trebalo kúpiť novú batériu? neviem či sa to vôbec oplatí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.