Zavrieť

Porady

Daň z prenájmu pri práci v zahraničí v EU

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť. Tento rok budem mať príjmy z prenájmu bytu na slovensku. Zároveň som zamestnaná v českej republike.

Keď si budem budúci rok podávať daňové priznanie, musím spomenúť všetky príjmy.

Aké sú moje povinnosti? Mám informovať zamestnávateľa že si budem podávať daňové priznanie sama?

Alebo mám nechať zamestnávateľa nech platí dane a budúci rok si od neho iba vypýtať nejaké potvrdenie o tom že dane zaplatil a to priložím k daňovému priznaniu?

Vopred ďakujem za pomoc
Naposledy upravil alexisana : 02.05.20 at 21:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si daňový rezident SR. predpokladám, že áno? - tak podávaš DP zo všetkých celosvetových príjmov u nás. České príjmy budú vyňaté - u nás z nich daň nebudeš platiť. Ale v ČR si musíš poriešiť český príjem - tam môžeš zamestnávateľa požiadať o RZD - tam sa ti zrovnajú prípadné nedoplatkyúpreplatky. Dostaneš doklad a to bude prílohou aj k nášmu DP.
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...sr-v-zahranici
    len ešte malá oprava - nie je to daň z nehnuteľnosti - ale daň z príjmu za prenájom nehnuteľnosti Daň z nehnuteľnosti (aj DP k nej) sa rieši na obecnom úrade ☺
    Naposledy upravil Katy a R : 02.05.20 at 21:04
    alexisana Ďakujem krásne za radu, veľmi si mi pomohla. Nadpis som upravila, ďakujem

    Daň z prenájmu pri práci v zahraničí v EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.