Zavrieť

Porady

DPFO A za rok 2018

Dobrý deň, prosím Vás, idem robiť DP typ A za r. 2018, kvôli fomuláru E9. Zamestnankyňa sa medzičasom vydala a teraz neviem, či v DP uviesť nové priezvisko, alebo to, čo je na RZD? A ak jej firma robila RZD za rok 2018 a jej vyšiel preplatok, ako to uviesť v DP, nakoľko jej ten preplatok už bol vrátený? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mondes - veď si klikni na poučenie - máš tam úplne všetko !
    cit: "Na riadkoch 06 až 10 vypĺňa daňovník adresu svojho miesta trvalého pobytu na území Slovenskej republiky alebo v zahraničí v deň podania daňového priznania typ A."
    tiež tam máš celý postup, čo všetko treba vyplniť.. a čo všetko dokladáš ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem veľmi pekne. ....ale nevidím tam to, že ak bolo robené RZD, tak ako uviesť preplatok dane? a doplňujúca otázka, že ak jej bolo robené RZD, tak teraz robím dodatočné DP, alebo riadne?
    Katy a R máš to tam všetko vysvetlené - že robíš dodatočné - a takisto návod - ako treba uviesť rozdiely - aj špeciálna kolonka k tomu je
    mondes Ok, vďaka.
    mondes Prosím Vás, DDP som ešte nerobila a som normálne v pomykove. Takže okrem toho, že vyznačím , že sa jedná o DDP, tak po r. 72, kde mám uvedený daňový preplatok - 98 Eur bude všetko ako v riadnom DP a potom:
    r. 73 = 0
    r. 74 = 0
    r. 75 = -98 Eur
    r.76 = - 98 Eur (2% neriešim)
    ....a hotovo? Neriešim ani DB. Ďakujem veľmi pekne.


    ....ešte v RZD musí mať vyplnenú druhú stranu? Má to tam prázdne.
    mondes Na FS mi pani poradila, že v r. 70 DDP má byť nula a potom už všetky riadky nula. Je to správne? Mne sa to nepozdáva. Poradí niekto? Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.