Zavrieť

Porady

Skrútené listy paradajok

Zdravím. Vedel by mi niekto povedat čo sa to deje s cherry paradajkami? Mám 3 rastlinky cherry a 2 klasické. Problém mám len s cherry pričom substrat je rovnaký.

Tak 2 cherry som už presadil do 85l hochbettu
Naposledy upravil Anomaly92 : 06.05.20 at 15:03
20200503_190240.jpg  
20200503_174109.jpg  
20200503_201121.jpg  
20200505_101525.jpg  
1/1
misoft Podľa obrázku a tieňa - máš ich asi na severne orientovanom okne. Paradajky sú teplomilné. https://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/...chutne-rajciny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nič im nie je. Len bolo možno trochu chladnejšie, alebo mali suchú zeminu. Ja ich mám už týždeň vonku, niektoré listy vyzerajú horšie ako tvoje ale rastliny v pohode žijú. Paradajka je životaschopná ako burina, nemusíš sa báť, nevykape. Keď aj niektorý výhonok uhynie, vyženie ďalšie nové.

    Budeš ich vysádzať von, či zostanú v kvetináči? Lebo na tej prvej fotke mi príde trochu malý ten kvetináč, to je len výsadbový.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anomaly92 Budem ich presadzat do väčších kvetinacov. Tu najviac postihnutú som už presadil ale zatial sa nevschopila. Mám ešte odrody campus a tie sú fit. Len tie cherry ma štvú...
    Chobot Keby aj vykapala, však to nie je tragédia. Stačí zbehnúť v sobotu na trh a za 50 centov kúpiš nové priesady.
    bettylou pazuchové výhonky vo vode púšťajú korienky
    pavol54 V sobotu na Miletičke budú všetko vinohradnícke : nízke, polovysoké, vysoké, guľaté, podlhovasté možno už sa nájdu aj vinohradnícke šerry, však predavači vedia čo zákazníci chcú, rajčina toho zesie len mráz nie ale vyženie bočák
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyzera, ze su v malych kvetinacoch, teda korenovy system nema dostatok priestoru a problem potom moze byt aj zavlazovanie a prehrievanie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Kvetinac ci prst ?
    pavol54 PRST
    Anomaly92 Vlhký
      zbaliť

    Skrútené listy paradajok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.