Zavrieť

Porady

Da sa poslat postou kluc?

Dobry den,

chcel by som sa opytat, ci sa da poslat postou kluc od dveri.
Taky ten klasicky na FABku...moja predstava ze ho bud mozno len obalim nejakym papierom a vlozim do obalky a poslem ako list.
Dakujem
buchač Prečo by sa nemohol ???
Veď to nie je zásielka, ktorá je zakázaná a ktorú pošta má vyňatú z doručovania.
https://www.posta.sk/subory/38775/ts...e-predmety.pdf

Ako zabezpečíš, to je už iná vec....najlepšie tak, aby nebolo možné rozpoznať, čo je v obálke.
Zásielku by som tiež poistil na určitú sumu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vlož do tvrdej obálky, v akej sa posielaju CD-čka

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Môžeš dať do obálky, vhodným spôsobom vystuženej, aby kovový kľúč nevypadol po prepichnití obalu.
    Poistený list do hodnoty 30 eur v plastovej obálke - povinne (za cca 30 centov), stojí 1.75, prvou triedou 1.90.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ono sa dá poslať kľúč dokonca aj mailom. Stačí odfotiť spredu o aký profil ide, a z boku aby bolo vidieť vybrúsené drážky, a poslať mailom. Šikovný majster pokiaľ kúpi vhodný nevybrúsený profil v kľúčovej službe, tak kľúč vyrobí, podľa fotky presne vybrúsi drážky.

    Inak poštou normálne, stačí zabaliť a poslať. Ja by som ho vložil do tesného sáčiku, tento nalepil izolepou na hrubší papier ktorý prehnem na polovicu, po krajoch pre istotu ešte raz zalepím, a vložím do obálky... Potom už iba záleží či ho pošlem normálne alebo doporučene.

    Da sa poslat postou kluc?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.