Zavrieť

Porady

Musim zaplatit instalaciu komponentov do pocitaca, ktory sa nakoniec ukazal vadny?

U miestneho predajcu som si objednal miniPC (barebone), do ktoreho som si nechal nainstalovat RAM a HDD. minPC sa ukazalo byt ako vadne, predajca ho reklamoval u distributora a ten vratil peniaze. Dobropisoval mi vsak len samotne miniPC a ziada odo mna, aby som zaplatilvsetky ostatne polozky na fakture, t.j. nielen komponenty - HDD a RAM, ale aj ich instalaciu do toho vadneho miniPC. Ja mu tvrdim, ze mam od neho len HDD a RAM, ktore zaplatim, ale nevidim dovod platit cokolvek ine, kedze som to nedostal. Je nejaky opodstatneny dovod aby odo mna pytal platbu za instalaciu? Aj ked ju vykonal, kvoli vadnemu hardwaru nedoslo k naplnenei mojej objednavky, kotra bola na funkcne skompletovane miniPC s RAM a HDD podla dohodnutej specifikacie.
buchač Je nejaky opodstatneny dovod aby odo mna pytal platbu za instalaciu?
===============
Áno...samozrejme, že je.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dodavatel ti dodal komponenty aj sluzbu.
    Nemas dovod sluzbu nezaplatit.
    To, ze si musel v zaruke vymienat povodny stroj, s tym nesuvisi.
    To sa ti mohlo stat kedykolvek pocas zaruky (co by si robil po 3 mesiacoch - ziadal snad vratit peniaze???). Bud rad, ze si neuctuje vymontovanie.
    marjankaj Určite si od neho bude naďalej objednávať ďalší PC.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Kupoval si si barebone PC - teda základ.. Pridal si ešte ďalšie požiadavky na komponenty. Takže do holého PC sa muselo doplniť montovať! Za to sa platí! A tiež aj za tie komponenty sa platí.
    PC si dostal! Už si jeho majiteľom! Že je vadný - rieši sa to REKLAMÁCIOU!!! A tam (v záruke) už neplatíš nič - všetko je na úkor predávajúceho!

    Musim zaplatit instalaciu komponentov do pocitaca, ktory sa nakoniec ukazal vadny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.