Zavrieť

Porady

Zbierka na stužkovú

Po prvý krát mám dieťa na strednej škole a bola som poverená aj pravidelným zbieraním financií na budúcu stužkovú - bezhotovostne na účet. A mám navrhnúť sumu, po koľko sa budeme zbierať. Prosím poraďte, kto máte s tým už nejaké skúsenosti - akú výšku a v akom časovom intervale ste sa skladali na túto udalosť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Myslim, ze by bolo lepsie sa spytat starsich rocnikov, lebo tie vedia, ake cca. vydavky na stuzkovu vo vasej oblasti a case na stuzkovu vynalozili, pripadne po kolo sa skladaju.
    Je totiz rozdiel, ci budete mat stuzkovu v aule skoly za prevadzkove naklady alebo ju budete mat v interhoteli s full servisom.

    Alebo si zistite, kolko cca taka stuzkova, aku si planujete, budes stat, teda zaratajte aspon hlavne naklady (pocet osob, miestnost, hudba, strava, ...) a kolko sa budete skladat (ci 3 roky alebo len 6 mesiacov pred) a podla toho rozratajte sumu na roky ci mesiace.

    Su ludia, ktorym vyhovuje prispiet jednorazovo alebo len raz za rok, su taki, ktori radsej budu davat mesacne mensiu ciastku (rocna /12).
    To vsetko si treba prepocitat na vlastne potencialne naklady a mas sumu.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    syn práve odmaturoval , tak mám celkom čerstvé skúsenosti. U nás bolo v triede cez 30 žiakov. Skladali sme sa po 50 € na osobu a školský rok. V rámci štužkovej si niektorí priviedli aj partnera, v tom prípade sa doplácalo. Z tejto sumy vyšla stužková v okresnom meste, všetky veci s tým súvisiace. Teda oznamká, fotenie, poháre, dar, kvetiny, video, fotenie.... Účet sme zriadili vo fio banke na naše meno, lebo to bolo bez poplatkov a kolko sa vložilo, tolko ostalo. Spolu s tombolou im to vydalo aj na víkendovú chatu pre celú triedu

    Známa mali stužkovú v inom meste, boli menšia trieda. Šporili rovnako a ešte nakoniec doplácali. Bola to celá chlapčenská trieda, tak možno doplácali partnerky alebo mali väčšiu hostinu
    ivka70 U nas je to uz par rokov, ale dieta posledne 2 rocniky absolvovalao na inej skole, stuzkovu mali v znamom interhoteli v BA so stvorchodovym menu s vyberom zo 6 roznych, s obsluhov, pripravenou salou a pod. a vysla ich o polovicu menej ako jej spoluziakov v povodnej triede v mensom meste, kde im varili kucharky zo skolskej jedalne a mali ju v aule skoly, za ktoru neplatili.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nerobil som to, ale aby si to mohla splniť, treba na to veľa vecí pozisťovať.
    A) Koľko maturantov? A koľko s ním bude hostí?
    B) Ktorý podnik? Aké sú cenové relácie, aká bude cena za jednu osobu pri dodanom servise/službe? (Cenový rozpočet na jednu osobu - spolu s A zistíš koľko by mal byť príspevok)
    C) Na svoj vlastný účet? Nedoporučujem! Pretože je to "zbierka" (i keď nie je verejná, ale pre uzavretý okruh osôb) - mal by byť oddelený a transparentný (pre kontrolu!).
    Toť môj názor a pohľad na vec. Základný.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R úplne bežne si niekto zriadi osobný účet na svoje meno - výlučne na tieto účely, na nič iné neslúži. potom sa zruší. samozrejme výpisy sa kontolujú.
    misoft Ten účet - je jedno, či na meno, firmu, hausnumero - chcel som len naznačiť, aby tieto financie neprijímala na SVOJ osobný účet, kde má svoje vlastne prostriedky - nikto by nebol rád, aby ako v transparentnom účte niekto videl, koľko berie... platu....
    Katy a R hádam si len nemyslíš, žeby niekto bol taký spros ... naivný???
      zbaliť

    Dandra je offline (nepripojený) Dandra

    Dandra
    Dobrý deň, na prvom RZ sme sa dohodli na sume, ktorú vyzbierame pred stužkovou. Suma je 300,- eur (navrhla ju triedna ucitelka, rodicia suhlasili). Starsieho syna vysla stuzkova na 240,- eur. Na stuzkovu sme sice vyzbierali viac penazi, ale tie sa potom vratili rodicom (nie detom :-) ). Zalozte ucet na ziaka (svoju dceru, alebo syna). Ucet bude bez poplatkov. Najlepsie by bolo, aby rodicia platili raz rocne, napr. 100,- eur, aby sa Vám to dobre kontrolovalo. Na nasej strednej skole sa z penazi na stuzkovu plati aj obcerstvenie na maturity a zaverecna chata, ktoru si deti sami zajednali.
    misoft
    Rada dobrá, ale asi už neskoro - stužková už asi bola...
    kopretinka Stužková bude za 4 roky

    Zbierka na stužkovú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.