Zavrieť

Porady

Zdedila som pôdu

Dobrý večer,
Potrebovala by som poradit ako nalozit so zdedenou pôdou co najlepšie. Jedna sa o parcely roznych typov, su to viacmenej podiely. Koho a ako oslovit? Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 14.05.20 at 07:59
ivka70 Ake mas s podou zamery - chces ju uzivat, prenajimat, predat? podla toho mozes niekoho oslovit.
ale pri rozdrobenej pode, ked mas len nejaky maly podiel z celkovej rozlohy, su tvoje moznosti minimalne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V podstate máš dve možnosti - buď sa pokúsiš predať - alebo prenajmeš.
    To samozrejme záleží, že či je v tom regióne záujem. Niekde aj SHR sa snažia odkúpiť aj malé podiely pôdy ... zisti si, či v okolí sa nenachádza nejaký ? A tiež aj nejaké špekulatívne skupovanie pozemkov fičí. Resp aj družstvo môže mať záujem. Ale aby si nemala veľké oči, ozaj sú tie sumy podľa mňa dosť malé.
    No a to isté platí o prenájme - či už družstvu, alebo nejakému SHR? Existujú aj tabuľky, kde si zistíš min sumu za prenájom v danej lokalite .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nikoho. Budeš to mať na liste vlastníctva a nič z toho.

    Alebo čo s tým chceš spraviť? Predať to? Podiel na spoločnej pôde ti kúpi akurát len nejaké družstvo, ak tam niečo pestuje.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Vykupujú družstvá,ale za centiky.Zisti si bonitu pôdy v Tveje oblasti a pozri na katastrálnej mape,ktoré družstvo tam má väčšinu.A potom sa rozhodni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.