Zavrieť

Porady

Daň z výhry

Dobrý deň,
v decembri som vyhrala mobilný telefón v cene cca 800 eur. Spoločnosť mi len povedala, že ho musím zdaniť a potom mi oni peniaze preplatila. Pri daňovom priznaní som povedala našej účtovníčke, že som vyhrala mobilný telefón a že mám platiť daň. Povedala mi, že nemusím.
Teraz mi volali zo spoločnosti v ktorej som vyhrala, že potrebujú doklad, aby mi preplatili daň.
Moja prvá otázka. Je treba vedieť presnú cenu výhry? Dá sa dodatočne v druhom roku urobiť daňové priznanie? Alebo čakať na odpoveď z daňového. Platí sa pokuta? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 si podnikatel alebo zamestnanec?
uctovnicka ti robila rocne zuctovanie alebo danove priznanie?
v ktorom roku si vyhrala a kedy ti bola vyhra odovzdana?
spolocnost, kde si vyhrala, ti dala potvrdenie o vyske vyhry?
rony Dobrý deň,
Som zamestnanec, vyhrala som v 11/2019 a výhru som dostala v 12/2019. Daňové priznanie mi robila naša účtovníčka. Potvrdenie o sume výhry som nedostala. Ďakujem
ivka70 Ak si zamestnanec, uctovnicka ti asi robila rocne zuctovanie, nie danove priznanie.
to ale pri vyhre robit nemoze - teda ty si o to nemohla vobec ziadat, lebo tam v ziadosti zaskrtavas, ze si nemala ine prijmy ako prijmy zo zavislej cinnosti - co nie je pravda, mala si vyhru a ty si povinna podat DP, tera uz opravne s udajmi z RZD a dokladom o vyhre
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. potrebujes od organizatora sutaze potvrdenie o vyske vyhry a kedze islo o vyhru nad hranicu, kedy nemusi podavat DP, tak urobit opravne danove priznanie typu B, kde danu vyhru zapocitas (pani uctovnicka nech si dostuduje zakon o daniach, vyhru musis zdanit, ak jej hodnota prekroci 350 eur https://podpora.financnasprava.sk/93...ebo-v%C3%BDhry) - cize treba vediet presnu hotnotu vyhry a mat to potvrdene - potvrdenie ti musi vydat organizator sutaze

    2. kedze sa posuval termin podania DP kvoli korona, mozes podat opravne DP bez sankcie, nie je to v druhom roku, teraz sa podavaju DP za rok 2019

    3. netusim, co ti chce preplatit firma aku dan a ake potvrdenie k tomu chce, lebo tvoje danove priznanie nie je pre nu dokladom.

    4. na aku odpoved z danoveho chces cakat? kym zistia, ze si nezdanila vyhru a daju ti to dodanit aj s pokutou? alebo budes dalsich 5 rokov cakat, ci na to nepridu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.