Zavrieť

Porady

podnet na prokuraturu o zrusenie kupnopredajnej zmluvy vie mi niekto poradit?

manzel 20 dni pred smrtou overil podpis na MU na kupnopredajnu zmluvu pre syna na z prvého manzelstva na kamenicu a pozemok .Mal 7 mesiacov od zistenia rakoviny cas to riesit no neriesil a stale vravel ako sa podelia nase dcery nakolko syn uz dostal cast pozemku aj za sestru jeho a postavil si tam dom.
Ked bolo jasne ,ze chemoterapia ho ubijala a stav sa zhorsoval jeho syn ho k tomu nahovoril a donutil podla mna nakolko od bol pod silnymi liekmi a opijatmi od bolesti a posledne vysetrenie magnetickej rezonancie dosvedcila mesiac pred smrtou metastazi v kostiach na peceni a jeho IQ slo prudko dole bol mu robeny aj test kde je dokaz o jeho stave a vzhladom nato nebolo dodrzane pri plnom vedomi.Kupna zmluva ma podhodnotene sumy a nevyplatene.
Naposledy upravil zvonec : 15.05.20 at 09:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Toto sa cez prokuratúru nerieši. Je to civilný súdny spor, asi potrebujete na to právnika.
    Podajte návrh na súd o určenie, že ten majetok patrí do dedičstva, pričom sa bude riešiť aj (predbežná) otázka neplatnosti zmluvy.
    Zmluva môže byť neplatná z viacerých dôvodov, napr. § 38 obč.z., § 39, § 588-9, § 40a, § 49a ...

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20191201

    podnet na prokuraturu o zrusenie kupnopredajnej zmluvy vie mi niekto poradit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.