Zavrieť

Porady

Prosím o pomoc pri pestovaní surfínii

Idem Vás poprosiť o pomoc. Tento rok som sa rozhodla pestovať surfinie, no zdá sa že pri ich pestovaní nerobím niečo správne idem Vás poprosiť o pomoc, prikladám fotku mojich biednych surfínii.
20200518_152433.jpg  
5 komentárov     zbaliť
Katy a R a nie sú to naáhodou petúnie?
Oliwa Vyzerá to naozaj skôr na petúnie, ale to je jedno.
Prihnojuješ - ak áno, čím? Doporučujem pravidelne používať hnojivo Engo na petúnie/surfínie. Rastlinky spevnejú, zbujnenú a zozelenajú - budú mať dostatok železa. Odskúšané. Rástli ako divé.
A pozor na premokrenie, stanovište (nie prudké slnko) a vošky/mušky - nie sú náhodou odspodu niečím napadnuté, tie biele bodky/fliačiky to je čo? Substrát bol /je/ v poriadku?
Viktoriabab Prihnojujem ich s každou zalievkou, nemám Engo ale hnojivo na surfinie a petunie. Sú umiestnené na mieste kde je slniečko väčšinou v raňajších hodinách a poobede už na ne nesvieti priame slnko. Tie bodky je hnojivo symbivit muškát.
Viktoriabab Surfínie sú to
Oliwa OK. V rubrike záhrada je téma Pestovanie surfínií a petúnií, tam sa dočítaš všeličo. Iconka na ne bola/je macher.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    skontroluj pôdu - či tam náhodou nemáš dákeho parazita - mne sa to raz stalo, že som si kúpila aj s červíkmi (zrejme myslíš tie vysušené - tie ostatné sa mi nezdajú až také úbohé) tiež prihnojiť môžeš.
    Zistila som, že rozdiel je len - že petúnie so semiačka a surfínie skôr z odrezkov (obchodný názov)
    https://lnk.sk/fDJL

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Mne neprídu biedne. Daj im čas.
    Stojí zato si pozrieť rady záhradníka, uvádza v nich aj dátumy sadenia. Surfínie.
    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title
    ...


    Prosím o pomoc pri pestovaní surfínii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.