Zavrieť

Porady

Odkvapove zvody

Prosim vas musime namontovanie odkvapovych zvodov na garazach ohlasit MsU -stavebnemu odboru ?
10 komentárov     zbaliť
buchač Túto " otázku " nemôžeš myslieť vážne....či ?

Nahlasovali ste stavebnému odboru aj krytinu (napr. plech, asfalt pásy a podobne) strechy ?
Fabre Jedna sa o dodatocne montovanie odkvapov na garazoch a MsU ziadal, aby sme si dali urobit projekt a potom to ich stavebny urad posudi
buchač Projekt na odkvapové zvody, dokonca na garáž ???

P.S.:
Idem ja radšej montovať odkvapy...bez projektu, bez ohlásenia, bez posúdenia, bez schválenia.
ivka70 idete tym snad zasahovat k susedom?
vicktor MsU svoje tvrdenie podlozil nejakym predpisom / paragrafom?
Jedine ma napada ze doteraz dazd kvapkal do pody a odkvapove zvody by do usmernili do kanalizacie...
Fabre Mesto garaze skolaudovalo a pridelilo im supisne cisla. Za radovymi garazami je bytovka, ktora sa stazuje mestu, ze jej zateka do pivnic. Na spodnej strane / garaze su mierne do spadu / je tiez bytovka, ktorej tiez vadi stekajuca voda. Problem je ten, ze odpadovy kanal je v hornej casti garazi. Preto mesto na zaklade staznosti bytoviek rozhodlo o vyhotoveni projektu, ktory nasledne posudi stavebny odbor mesta
ivka70 Potom nerozumiem tvojej otazke .... ved postupujete podla projektu ... tam nejde len o namontovanie zvodov, ale aj o celkovy vplyv na okolie ...
vicktor Ja tomu rozumiem tak, ze nepostupuju podla projektu.
Nepostupuju podla neho, pretoze projekt nemaju.
Oni odkvapy nepotrebuju, ale mesto im prikazalo nielen ich urobit, ale dokonca dat si projekt vypracovat a predlozit ho na schvalenie, co akciu Zet predrazi.
(mozno sa mylim)
Vsak nech to nechaju po starom.
Fabre Nemylis sa, je to v stadiu riesenia. Vlastnici garazi sa nevieme dohodnut. Aj moj nazor je nechat to po starom. Mesto nam ich riadne skolaudavalo. Len ci v pripade, ze by sa predsa robili, ci mame ohlasovaciu povinost voci stavebnemu uradu mesta
ivka70 Vy musite vyhotovit projekt a ten predlozit SU, nielen instalaciu odkvapov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    To neviem.
    Studuj: https://www.google.com/search?client...ie+a+povolenie
    (P.S.: toto mala byt reakcia na Fabreho prispevok 13:09)
    Naposledy upravil vicktor : 21.05.20 at 13:59
    Fabre Dakujem.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.