Zavrieť

Porady

Ako je to teraz s STK

Ide mi končiť STK a EK ale keď som bol v servise aby mi pozreli čo treba, tak mi povedali že pár veci treba porobiť. A chvíľu to potrvá. Platí ešte tá výnimka ze na kontrolu sa môže íst aj neskôr bez pokuty alebo je to už zrušené? Síce otazna je aj doba cakania na STK samotnú, ale tam kde chodím som ešte nečakal.
buchač Áno...platí.
Čítaj ...a to pozorne.
https://ekonomika.sme.sk/c/22372889/...epokutuje.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ako to je - kuk sem (
    https://lnk.sk/quG3
    inak u nás už fungujú ... treba sa objednať
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Tak je to...presne tak.

    Objednávacie lehoty sú dosť dlhé...samozrejme podľa lokality.
    Objednal som sa pred dvoma týždňami, idem v pondelok.
    Katy a R u nás sa objednať dalo už v apríli - už teraz máme po STK- pokuta neprišla (dúfam, že ani nepríde) - hádam už majú zakomponovanú tú zmenu v systéme
    buchač Čo sa týka pokuty, tak som niekde čítal (hľadať nemienim), že v prípade vyrúbenia je potrebné dať odpor.
    Katy a R áno, voľakde aj tu je to pripnuté - ale novela zákona (link) to rieši - tak dúfam, že nič ani nebude
    buchač Ja som mal ísť začiatkom mesiaca máj. Idem radšej čím skôr, nespolieham sa ja na nejaké tie opatrenia.

    Svojho času som zacvakal za prívesný vozík, lebo som prešvihol termín.
    ...a čuduj sa svete, po pár týždňoch sa kontroly prívesov prestali robiť...lebo konečne sa chytili rozumu. Veď tie kontroly boli zbytočné, čisté výpalné od majiteľov vozíkov.
    Žabinka https://www.mindop.sk/media-5144/tla...budu-odpustene
    Prevádzkovatelia vozidiel, ktorí nemôžu absolvovať emisnú a*technickú kontrolu v*čase, keď je vyhlásený mimoriadny stav, nebudú pokutovaní.

    Ministerstvo dopravy a*výstavby SR odporučilo Okresným úradom, aby v*čase mimoriadnej situácie neukladali pokuty za neplatnú emisnú a*technickú kontrolu, ktorých platnosť sa skončila od 12. 3. 2020 do odvolania.

    Automaticky generované rozkazy na pokuty vydávajú Okresné úrady. V*prípade, že prevádzkovatelia vozidiel obdržia rozkaz o*uložení pokuty, odporúčame im podať odpor z*dôvodu mimoriadnej situácie,*ako objektívnej príčiny nesplnenia tejto povinnosti.

    *
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pozri Zákon č. 106/2018 Z. z. § 170b Prechodné ustanovenia súvisiace s krízovou situáciou spôsobenou ochorením COVID-19..
    mimoriadny stav ešte nebol oficiálne odvolaný, taķže platí § 170b..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Nemáš pravdu!
    Toto bolo povolené už v 1. fáze uvoľňovania! Od 22.4.
    https://korona.gov.sk/ako-sa-budu-uv...ne-informacie/
    "služby staníc technickej kontroly a emisnej kontroly, vrátane autorizovaných a registrovaných dielní na overovanie tachografov a obmedzovačov, pracovísk kontroly originality a pracovísk montáže plynových zariadení, "
    Žabinka vládou SR vyhlásená mimoriadna situácia v SR nebola! ešte odvolaná, uvoľňovanie opatrení je niečo úplne iné.. platia - o.i.- zákony, schválené počas mimoriadnej situácie..
    takže stále platí § 170b a konkrétne:
    (4) Platnosť technickej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace.
    (5) Platnosť emisnej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace.
    Katy a R misoft - jednoducho platí zákon - a táto téma je o pokutách. Krízová situácia stále trvá - aj keď nejaké uvoľnenia sú! (STKčky fungujú, pokutu sme nedostali, takže hádam to aj majú na úradoch nastavené v súlade so zákonom) - inak všetko potrebné je v tom linku, čo som pripla
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tiež sme už boli, manžel ešte v apríli zatelefonoval, termín mu dali o 14 dní a už máme pokoj

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No neviem, ale mnohé obmedzenia a opatrenia už boli zrušené! Takže mne sa zdá, že aj výnimka na STK prestala platiť.
    Z toho vyplýva - toto platilo, keď boli tieto prevádzka (STK, servisy) nariadením vlády uzatvorené a v tom období sa končila platnosť STK - vtedy by sa nahromadili pokuty za nedodržanie termínu.
    Lenže teraz už (s určitými podmienkami) sú servisy otvorené a aj STK funguje. Výnimka sa skončila.
    Čakanie na STK (to akože v rade?) - si sám v aute! Ďalší je v inom aute. Kontakt skoro žiadny. Na samotnej STK sa nezúčastňuješ - vykonáva technik - preberie vozidlo, potom ti ho odovzdá. A aj v STK majú určité pravidlá, takže budú dodržiavať opatrenia voči COVID-19 (dezinfekcia, ochranné pomôcky....)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač No neviem, ale mnohé obmedzenia a opatrenia už boli zrušené! Takže mne sa zdá, že aj výnimka na STK prestala platiť.
    ----------------------------
    Dušan, Dušan...preštuduj si problematiku a potom niečo vrav.

    Tebe sa niečo zdá a už to považuješ za bernú mincu.
    Ta snívaj ďalej....
    ================
    Na samotnej STK sa nezúčastňuješ - vykonáva technik - preberie vozidlo, potom ti ho odovzdá.
    ----------------------------
    To vážne ?
    Kedy si bol naposledy na STK ???

    To muselo byť strašne dáááávno....
    misoft Ďuri, aj ty sa už zobuď!
    Už skončila doba 20€ v techničáku. V niektorých STK naozaj všetko vykonáva technik a vodič na to čumí spoza okna!
    buchač misoft (Dnes 21:26) Ďuri, aj ty sa už zobuď!
    Už skončila doba 20€ v techničáku. V niektorých STK naozaj všetko vykonáva technik a vodič na to čumí spoza okna!
    ==================
    Neodpovedal si na otázku...
    " KEDY SI TY BOL NAPOSLEDY NA STK ??? "

    Ale poďme ďalej.
    Čo ja chodím na STK, tak som VŽDY vošiel JA ZA VOLANTOM do haly...a prvé, čo technik urobil bolo to, že ma nasnímal systémom do databázy.

    Že majiteľ čumí ??? To vážne ?
    Platí :
    " Na kontrolnej linke vedie vozidlo kontrolný technik alebo na jeho pokyn prevádzkovateľ vozidla alebo vodič vozidla. V priebehu alebo bezprostredne po skončení kontroly (kým sa ešte vozidlo nachádza na linke) technik informuje vodiča vozidla o zistených chybách. "

    Takže ešte raz otázka..." Kedy si bol TY OSOBNE so svojím autom na STK ? "

    Odpoviem si sám..." Bolo to fest dávno ......" lebo pokiaľ viem, tak auto už dosť dlho nemáš...naposledy to bol Trabant ?
    misoft E-e - škodofka. Ale synátor má približovadlo - a robil pred rokom v PP (neviem kde presne) - on čakal mimo haly a sledoval cez okno, ako dvaja technici na aute kontrolu robili. A mal bobky, či prejde - prešiel....
    A keď už cituješ - prečítaj si to!
    "vedie vozidlo KONTROLNÝ TECHNIK alebo na jeho pokyn prevádzkovateľ vozidla alebo vodič vozidla."
    Takže - ak sa rozhodne, alebo majú smernicu - vodič/majiteľ - z auta von.
    buchač Ježiši Kriste...ty furt musíš svoje točiť.

    Na STK si bol pred narodením Krista, no vravíš to alebo ono, kto, kde a ako...ale vlastné skúsenosti nič moc.
    viking001 Veď to sa pýtam, že veľa toho bolo porušene ale neviem či aj toto nariadenie.

    Čakaním na STK myslím dobu objednania, u nás v poslednej dobe beží tak 3 mesiace z toho čo mám info. Alebo ísť do iného okresu/kraja...
      zbaliť

    Ako je to teraz s STK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.