Zavrieť

Porady

Faktúra so zálohou a DPH

Dobrý deň,

prišla mi táto FA a ku nej 2x pokladničný blok. Na jednom je úhrada FA (číslo chýba) na sumu 150 eur 06.04. a na druhom bločku je úhrada FA č. 1201175 na sumu 45,84 eur 08.04. Žiadnu zálohovú FA na 150 eur nemám, táto záloha je spomenutá len na tejto FA.

Ako to vysporiadam z pohľadu DPH? Treba pýtať doklad k zaplatenej zálohe keď na FA je rozpis DPH len vo výške 7,64 eur?

Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil GabikaŠ : 22.05.20 at 09:58 Dôvod: doloženie fotky
FA.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    GabikaŠ No živnostník, ktorému robím priznanie DPH 6.4. zaplatil 150 eur zálohu (pri objednávke tovaru) a 8.4. keď prevzal náhradný diel doplatil 45,84 eur. Dali mu do ruky túto FA a k tomu 2 pokladničné doklady.
    marjankaj Ale na faktúre píšu raz CELKOM ZAPLATENÉ 150 €
    a potom na preddavkoch uhradené 125€.
    Asi si robia prču

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Ak to chcú takto faktúrovať, tak musela byť zálohová fa s rozpisom DPH na 150 €.
    Potom to sedí. ZD bez DPH majú 163,20 € .
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Ale potom si nemôžu odpočítať 25 € DPH, lebo nemajú faktúru.
    Jarka 1 No veď píšem, že zálohovú fa s rozpisom DPH. Nech si fa pýtajú. Prípadne, nech dodávateľ opravícelú fa, lebo to bolo v jednom mesiaci.
    GabikaŠ No veď o toto sa mi jedná že tých 25 eur nemám ako vydokladovať. Mne by mal dodávateľ dať zálohovú FA s rozpisom 125 / 25 / 150 eur nie? Celé mi to príde čudne faktúrované.
    marjankaj Jak u debilov
    Jarka 1 Mne to skôr príde, že nevie ako to dostať v programe do faktúry. Nech opraví celú vyúčtovaciu fa a nerobí zálohovú s rozpisom DPH. Z výslednej sumy len odráta zálohu 150 €. DPH obidve strany vyriešia za apríl z tejto jednej vyúčtovacej fa.
    GabikaŠ Dobre, ďakujem. Snáď mi to opravia.
    Jarka 1 Však iné im neostáva.
      zbaliť

    Faktúra so zálohou a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.