Zavrieť

Porady

Prenájom nehnuteľnosti

Prosím o radu. Fyzická osoba vlastní nehnuteľnosť apartmán, ktorý chce aj prenajímať- poskytovať ubytovacie služby. Keďže je podnikateľom, tak príjem z prenájmu chce zahrnúť do príjmu zo živnosti. Má na to aj oprávnenia a má tam aj zriadené miesto podnikania a všetký ďalšie povolenia. Tiež je platcom DPH. Moja hlavná otázka je, či musí tento majetok zahrnúť do majetku firmy, alebo nie. Čo všetko si môže za týchto okolností dávať do nákladov. Napr. nájomné, elektrinu, internet...poistku. Prosím o každú radu ako to celé vysporiadať.
Naposledy upravil MartinaDom : 23.05.20 at 15:13
3 komentárov     zbaliť
marjankaj A komu platíš nájomné? Sebe?
MartinaDom Asi som sa zle vyjadrila, pôjde o poskytovanie ubytovacích služieb. Teda príjem od ubytovaných hostí. Zároveň im bude poskytovať výmenu pradla, uterákov, upratovať za nimi. Ďakujem za opýtanie, toto je dosť podstatná info,ktorú som zabudla napísať.
marjankaj Asi? Tak ty ani nevieš, čo si sa pýtala? Chceš si dať do nákladov napr. nájomné, elektrinu, internet....?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prenájom nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.