Zavrieť

Porady

Zmení sa výška Podpory v nezamestnanosti pre nezamestnaného ak bola priznaná od 1.6 po 1.7.

Chcem sa opýtať, či ak sa prihlásim na UP povedzme 1.6. (kedy je max podpora 1032,50 Eur, kt. by mi mala byť priznaná) a od 1.7. sa zvýši na 1052,40, či táto nová suma mi bude následne zohľadnená od nového mesiaca, alebo len vtedy, ak by som sa prihlásil na UP až od 1.7.
Naposledy upravil ivka70 : 25.05.20 at 09:05
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Kde si zobral sumu platnu od 1.7.2020?
Mila123 relia.sk
Katy a R k VVZ : (a následne dávke) - v období od 1. júla do 31. decembra kalendárneho roka všeobecný vymeriavací základ, ktorý platil v kalendárnom roku predchádzajúcom kalendárnemu roku, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. - inak mne to vychádza viac ??
veronikasad 71,8028*0.5*31 = ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nebude.
    Dostanes podporu z takeho VZ, ktory ti bola vypocitany pri priznani naroku..

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    platí - čo Ivka písala. Ale k tým prepočtom - za jún by nemohla byť taká dávka, ako píšeš - lebo jún má 30 dní. teda bude max 999, 20.
    no a od júla - som si robila predbežný výpočet ... ale mne to vychádza oveľa viacej - lebo min priemerná mzda bola 1092 v roku 2019. výpočet sa od toho odvíja.
    kuk https://lnk.sk/loEW
    Naposledy upravil Katy a R : 25.05.20 at 10:52 Dôvod: chyba pr. mzda

    Zmení sa výška Podpory v nezamestnanosti pre nezamestnaného ak bola priznaná od 1.6 po 1.7.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.