Zavrieť

Porady

Je bezpečné použíť náboj, ak je nábojnica deravá od hrdze?

Pár slepých nábojov do pušky, ale už majú známky hrdze a po stenách sú aj dierky. Čo to spraví?
Naposledy upravil MiroYnot : 26.05.20 at 12:26
buchač netrúfam si odhadnúť, čo to spraví
========================
Vyskúšajte so susedom...potom sa ozvi.

P.S.:
§ 294

(1) Kto sebe alebo inému vyrobí, dovezie, vyvezie, prevezie, prepraví, zadováži alebo drží strelivo bez povolenia, alebo takú činnosť sprostredkuje, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Roztrhne nábojnicu a vyfúkne strelcovi do očí. Nehodno overovať. Mám s tým tri skúsenosti. Prvá dávno, keď zo šortky /vrabčiara/ vypadla guľka a vložili sme ju do nábojovej komory malorážky na voľno. Kamoš dostal do oka spätný tlak popri závere, aj s nejakým smetím. Druhá tiež dávno, do malorážky vložený náboj Super Long. Po otvorení záveru zostala guľka v hlavni a nábojnicu vytiahlo. Tak som zavrel naspäť, zamieril a vystrelil na sojku. Pušku som držal dlaňou na otvore od zásobníka. Pri výstrele do očí nič, ale cez otvor zásobníka, našťastie prázdneho, som dostal takú tlakovú ranu, ako kladivom po dlani. Ruka opuchla ako buchta. Tretí, na strelnici 2017, kedy ruský vojnový Mosin Nagant, dovezený legálne z Rakúska s hrdzavou nábojovou komorou trhal aj dobré nábojnice a tiež fúkal dozadu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač šortky /vrabčiara/ vypadla guľka a vložili sme ju do nábojovej komory malorážky na voľno
    ----------------------------
    ...a pušný prach si do komory nasypal ?
    ================
    zostala guľka v hlavni a nábojnicu vytiahlo. Tak som zavrel naspäť, zamieril a vystrelil na sojku.
    ----------------------------
    Vystrelený náboj vystreli ešte raz ? ...hm, stal sa zázrak.
    ================
    s hrdzavou nábojovou komorou trhal aj dobré nábojnice
    ---------------------------
    ...a sa čuduješ ?
    a_je_to Neviem, či si videl otvorený vrabčiar, lebo nemá žiadny prach. Zožeň a skús overiť. Super Long je špeciálne strelivo, o celú guľku dlhšie, ako Long Rifle a nábojová komora bežnej malorážky. Ak ho do takej nabiješ, zatlačením záveru sa guľka zahryzne do ryhovania hlavne a po otvorení záveru pri vybíjaní nevystreleného náboja zostane v hlavni. Odtrhne sa od nábojnice. Po opakovanom zavretí a odpálení chýba počiatočná rýchlosť ktorá dá pohyb projektilu a tlak ide na všetky strany a do všetkých otvorov. Vyskúšaj a spoznáš. Ja sa nič nečudujem, ja odpovedám autorovi príspevku na jeho otázku. Aby sa nemusel učiť na svojich chybách, aby sa mohol z mojich poznatkov.
    buchač a_je_to (Dnes 21:22) Neviem, či si videl otvorený vrabčiar
    -------------------------
    Neber osobne nasledujúce.
    Čo som ja videl a už aj zabudol, tak to by si sa musel ty proste naučiť....tomu sa vraví prax.

    Sorry...ale Super Long nepoznám. Veď aj ako by som mohol, ak taký náboj proste neexistuje.
    Ja poznám základné druhy :
    Short, Long, Long Rifle, Extra Long
    Tieto sa potom líšia váhou strely, zloženie strely a prachovou náplňou.
    =====================
    zatlačením záveru sa guľka zahryzne do ryhovania hlavne
    ----------------------------
    Ten záver si zatlačil kladivom...?
    Veď normálnym zatlačením patričnej sily muselo byť jasné, že niečo nie je v poriadku.

    ====================
    ====================
    ja odpovedám autorovi príspevku na jeho otázku.
    ------------------------------
    No vidíš ... a ja autorovi na jeho stupídnu otázku neodpovedám. Každý je strojcom svojho osudu...
      zbaliť

    Je bezpečné použíť náboj, ak je nábojnica deravá od hrdze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.