Zavrieť

Porady

Príspevok opatrenie č. 2, JU, poistné plnenie započítať do tržieb?

Pri porovnávaní tržieb kvôli príspevku som narazila na otázku, ktorú sa mi už dlhšie nedarí vyriešiť. V apríli 2019 sme okrem tržieb za služby dostali aj dosť vysoké poistné plnenie za ukradnuté auto z havarijného poistenie. Účtujeme v JU, teda je to ostatný prijem POZD. Keďže to dosť významne ovplyvní výpočet % poklesu tržieb a síce je to príjem, ale nie v pravom zmysle slova z výkonu podnikania, tak som zavolala na úrad práce a tam mi povedali, že sa to do tržieb nezapočítava. Potom som zas našla v ich manuále: "Tržba je časť výnosu. Tržby sú peňažné príjmy získané za predaj produktu, za prenájom pozemkov, budov, zariadení a pod. Pri fyzických osobách idú do tržieb skutočné prijaté, resp. uhradené výnosy, teda to, čo v jednoduchom účtovníctve, alebo evidencii príjmov v peňažnom denníku." A poistné plnenie evidujem v príjmoch v peňažnom denníku. V tom istom poučení sa píše: "Za účelom spresnenia a jednotného výkladu pojmov LexCorona sa tržbou rozumejú: b) príjmy z predaja výrobkov, tovarov a služieb po odpočítaní zliav u daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva, A som zase na začiatku, viete mi prosím niekto poradiť? Ďakujem vopred za radu
Mila123 nepočíta sa to ani v JU a ani v PU
kubkokubko Ďakujem veľmi pekne za odpoveď Mila123
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Príspevok opatrenie č. 2, JU, poistné plnenie započítať do tržieb?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.