Zavrieť

Porady

Zlé použitie VRP

Čaute, VRP som použil len 2x a možno zle.

V roku 2018 som vystavil prvý blok, blok som dal účtovníčke zaúčtovať, ale peniaze som z pokladne ani nevytiahol, sú tam dodnes. Je to nejakých 100€

A v roku 2019 som vystavil druhý blok na 300€, blok som dal tiež účtovníčke zaúčtovať a peniaze som si vložil na firemný bankový účet, ale nespravil som výber z pokladne.

Teraz keď si otvorím aplikáciu VRP tak mi tam svieti 400€ a ja mám v pokladni len 100€ za prvý blok.

Ako mám dosiahnuť to, aby som vo VRP mal 0€? Mám dať výber z VRP na 400€ a na bankový účet si mám vložiť len tých 100€ vzhľadom na to, že tých 300€ už na účet bolo vložených pred rokom?

Vďaka za rady
Naposledy upravil Verwest : 29.05.20 at 10:12 Dôvod: zjednodušenie problému
7 komentárov     zbaliť
marjankaj Asi bude najlepšie zrušiť živnosť a zamestnať sa. Načo si komplikuješ život?
Verwest vždy som vystavoval FA, nemal som skúsenosti s pokladňou, bohužiaľ niekedy sa musíme učiť aj na vlastných chybách
veronikasad Aku sumu prijmov si priznal v danovom priznani?
veronikasad Nezaujimaju ma celkove tržby, ale čiastky z VRP
Verwest aha ...blok v 2018 bol na 240€ a ten v 2019 1560€, čiže vo VRP mi teraz ukazuje, že tam mám 1800€. 240€ bolo zaúčtovaných, ale nevybratých z VRP a 1560€ bolo zaúčtovaných, presunutých na účet, ale zabudol som dať výber z VRP.
veronikasad Ak uctovnicka správne zaúčtovala príjem trzby ako zdanitelny prijem, kludne urob výber teraz a bud rad, ze si doteraz nemal danovu kontrolu na prevadzke, ktora kontroluje hotovosť priečinka reg.pokladne, dostal by si pokutu, lebo zostatok mas iny ako stav hotovosti.
Pochop uz konecne, ze v účtovnej pokladni sa uctuje o prijme peňazí, = trzbach, v case kedy si ich prijal. Vybery z VRP treba robit kvoli prip.danovej kontrole na prevádzke
Verwest Ok dík, čiže vzhľadom na to, že je to správne zaúčtované spravím teraz vyber 1800€ a tým to pre mňa hasne a nemusím ani nič vkladať na firemný bankový účet. Do budúcna ak prijmem peniaze cez VRP, na konci dňa dám výber a dám to zaúčtovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.