Zavrieť

Porady

Pokuta - zrážková daň

účtovníčka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veget
Dnes mi správkyňa poradila odvolať sa voči pokute na základe "Zákona o správe daní a poplatkov" § 103 odst. 1 písm d, dá sa odpustiť pokuta do 3000 Sk. Vraj nám ju odpustia, nakoľko naozaj v januári ani daň. úrady nevedeli vysvetliť akou formou oznamovať zrážkovú daň a na aké číslo účtu ju odvádzať.
Áno táto možnosť tu je, treba ju využiť. Ak odpustia, tak to bude dobre.
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Je to pekné ,,neznalosť zákona neospravedlňuje,, ale ako sa riadiť týmto zákonom, keď ani tvorca zákona ho nedotiahol do príslušného konca, a jeho správca ho neovláda
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domi2
Je to pekné ,,neznalosť zákona neospravedlňuje,, ale ako sa riadiť týmto zákonom, keď ani tvorca zákona ho nedotiahol do príslušného konca, a jeho správca ho neovláda
To je tiež pravda, ale je potrebné postupovať v rámci zákona, treba na svoju obranu využiť všetky zákonné možností,napr. aj Zákon o dani a poplatkoch, ktorý umožňuje odvolať sa proti rozhodnutiu DÚ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ja len tak trochu podpichnem: je to síce milé že nám pokutu odpustia, ale nás to okrem nervov, práce s písaním odvolania a i., bude stáť ešte aj kolok k žiadosti.
A prečo ? Všetky DÚ veľmi dobre vedia ako to bolo v jan. - marci, že nebolo tlačivo ani správny výklad - ja som tiež svoju správkyňu poučila, že tlačivo sa predkladá mesačne a nie po skončení Q (lebo som bola správne naštartovaná po diskusiach tu na porade ). Takto na mňa pozerali keď mi museli dať za pravdu.
DÚ-y mohli začať pokutovať za nesplnenie povinnosti k 15. marcu , t.j. nie skoršie prípady, lebo to odhadujem na 85% firiem nepodalo načas a správne. Ale oni to na nás skúšajú.....
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
liba2
Ja len tak trochu podpichnem: je to síce milé že nám pokutu odpustia, ale nás to okrem nervov, práce s písaním odvolania a i., bude stáť ešte aj kolok k žiadosti.
A prečo ? Všetky DÚ veľmi dobre vedia ako to bolo v jan. - marci, že nebolo tlačivo ani správny výklad - ja som tiež svoju správkyňu poučila, že tlačivo sa predkladá mesačne a nie po skončení Q (lebo som bola správne naštartovaná po diskusiach tu na porade ). Takto na mňa pozerali keď mi museli dať za pravdu.
DÚ-y mohli začať pokutovať za nesplnenie povinnosti k 15. marcu , t.j. nie skoršie prípady, lebo to odhadujem na 85% firiem nepodalo načas a správne. Ale oni to na nás skúšajú.....
,

Ak sa nemýlim, kolok sa dáva k odvolaniu, nie však k žiadosti o odpustenie.
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Ahoje. Máme zamestnankyňu na kratší prac.čas, ktorá má podpísané vyhlásenie. Jej príjem je do 5000,- mesačne a predd.na daň jej nevychádzajú nakoľko sa uplatňuje pomerná časť NZ. Neviem či je to správne nakoľko má živnosť. Nemali by sme odvádzať zo mzdy zrážkovú daň?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
D betka
Ahoje. Máme zamestnankyňu na kratší prac.čas, ktorá má podpísané vyhlásenie. Jej príjem je do 5000,- mesačne a predd.na daň jej nevychádzajú nakoľko sa uplatňuje pomerná časť NZ. Neviem či je to správne nakoľko má živnosť. Nemali by sme odvádzať zo mzdy zrážkovú daň?
Živnosť na to nemá vplyv. Ak si uplatňuje nezdaniteľné minimum, tak sa nejedná o zrážkovú daň ani v prípade príjmov do 5000,_
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
veget
Dnes mi správkyňa poradila odvolať sa voči pokute na základe "Zákona o správe daní a poplatkov" § 103 odst. 1 písm d, dá sa odpustiť pokuta do 3000 Sk. Vraj nám ju odpustia, nakoľko naozaj v januári ani daň. úrady nevedeli vysvetliť akou formou oznamovať zrážkovú daň a na aké číslo účtu ju odvádzať.
Súhlasím s Veget. Ja som na radu našej daňovej pracovníčky napísala "Žiadosť o odpustenie sankcie", ale až po uplynutí lehoty (myslím 15 dňovej) po doručení rozhodnutia o uložení pokuty a vycitovala som § 103... ako uvádza Veget. Neskôr mi zaslali nejaké tlačivo, ohľadom uvedenia všetkých možných štátnych dávok, pomocí, úverov a dotácii, ktoré sme dostali, to som vyplnila, zaslala a hneď mi prišlo rozhodnutie o odpustení sankcie a to pre všetky firmy na ktoré som to žiadala. A daňová pracovníčka mi hneď povedala, že to najskôr nemali vôbec sankciovať, no prišlo usmernenie že áno, tak si svoju robotu vykonať musia. Naša byrokracia nemá konca - kraja.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

D betka
Ahoje. Máme zamestnankyňu na kratší prac.čas, ktorá má podpísané vyhlásenie. Jej príjem je do 5000,- mesačne a predd.na daň jej nevychádzajú nakoľko sa uplatňuje pomerná časť NZ. Neviem či je to správne nakoľko má živnosť. Nemali by sme odvádzať zo mzdy zrážkovú daň?
Aká pomerná časť NZ? tomu nerozumiem? NZ sa uplatňuje v celej sume pripadajúcej na jeden mesiac.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Ešte by som sa chcela opýtať. Ak je zamestnanec chorý časť mesiaca a jeho hrubá mzda bude menšia ako 5000,- Sk a má podpísané vyhlásenie, akú daň uplatňujem? zrážkovú alebo preddavkovú?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivček
Ešte by som sa chcela opýtať. Ak je zamestnanec chorý časť mesiaca a jeho hrubá mzda bude menšia ako 5000,- Sk a má podpísané vyhlásenie, akú daň uplatňujem? zrážkovú alebo preddavkovú?
Jeho daň bude preddavková, pretože má podpísané vyhlásenie k zdaneniu.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Čiže, ja mu priznám nezdaniteľnú sumu aj v prípade, že je chorý. Ďakujem.
V tých potvrdeniach sa píše len preddavková daň a v Oznámení zrážková?
Pýtam sa lebo akurát som doopravovala potvrdenia, kde som mala zahrnutú aj zrážkovú daň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivček
Čiže, ja mu priznám nezdaniteľnú sumu aj v prípade, že je chorý. Ďakujem.
V tých potvrdeniach sa píše len preddavková daň a v Oznámení zrážková?
Pýtam sa lebo akurát som doopravovala potvrdenia, kde som mala zahrnutú aj zrážkovú daň.
Áno preddavková- ak je podpísané vyhlásenie, ZD ak nie je podpísané.
Ak mal príjem za mesiac,t.j. nebol chorý celý mesiac, tak mu uplatniš nezdaniť. časť.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Bola som si pre tie oznámenia na DÚ a v tej kolonke kalendárny mesiac, v ktorom bola zrazená daň sa píše napr. za mzdu 8/2006 - zrazená 9/2006? a dátum oznámenia napr. 15.10.2006?
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
ja by som sa chcela spítať zda za 8 mes. zaplatená zrážková dan 20.9. a podané oznámenie do 15.10. mi máme vyp.termín až 20 v mesiaci.
je to ok?
dakujem
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Fajn. Tak ešte napíšem žiadosť o preúčtovanie zrážkovej dane a idem to zaniesť. Síce oneskorene, ale dúfam, že sa nejako s nimi dohodnem. ďakujem ešte raz, nebyť Vás všetkých tak som v poriadnej kaši.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kacena26
ja by som sa chcela spítať zda za 8 mes. zaplatená zrážková dan 20.9. a podané oznámenie do 15.10. mi máme vyp.termín až 20 v mesiaci.
je to ok?
dakujem
Ak bola odmena vyplatená 20.9., a vtedy aj daň odvedená je to OK. Oznámenie je tiež v termíne.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
rozmýšlam aká odmena ale už som na to prisla - mzda. ano je tiez vyplatená 20.
Dakujem ti...
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

NZ sa uplatňuje v celej sume na jeden mesiac aj keď sa jedná o zamestnanca na kratš.prac.čas? Kde si to viem pozrieť? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

D betka
NZ sa uplatňuje v celej sume na jeden mesiac aj keď sa jedná o zamestnanca na kratš.prac.čas? Kde si to viem pozrieť? Ďakujem
Je to zákon o dani z príjmu. § 11 Nezdaniteľné časti základu dane
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať