Zavrieť

Porady

Pokuta - zrážková daň

účtovníčka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
Usporiadat
Andrea.S. Andrea.S.

Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

no tak to som prekvapena tak to sa podarilo aj mne tento mesiac....poslať oneskorene.....
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

K tej pokute za 4.q.2003...
Jedna známa tiež dostala pokutu za tento kvartál ešte hneď začiatkom, ako začali chodiť pokuty za r.2004, 2005, 2006. Keď si zisťovala info, aká je možnosť na odpustenie pokuty, povedali jej, že posielali aj rok 2003, ale nemá ho platiť, čo jej potom spätne telefonicky potvrdili ako oficiálne storno pokuty, zrejme jej dodatočne prišiel aj papier.. Na daňovom jej potvrdili, že platné pokuty sú počnúc 1.q.2004..
...a včuľ buď múdry???...
...už nás zachráni asi ten typ Orniky???..tlačivo z Inšpektorátu práce...
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

Muška
Keď som neposlala to Oznámenie na MFSR - odpustené penále z DÚ v 10/2005, myslíte si , že tak mám urobiť dodatočne, alebo byť pekne tichúčko?
Mne odpustili penále po kontrole zo sociálky v r.2004 (kontrolovali posl.5 rokov). Prišlo mi od nich aj tlačivo pre MF o minimálnej pomoci, ešte som si myslela, že o čo im ide, keďže v tom tlačive som mohla vyplniť akurát iniciály, ostatné nevyzeralo, žeby sa ma týkalo, ale ako tak čítam poradu, tak sa ma asi týkať malo... ..
neviem, či sa mi oplatí byť moc iniciatívna a poslať toto tlačivo dodatočne s takým dlhým omeškaním, pokiaľ viem, sankcie za oneskorené zaslanie môže byť do 100.000,-..
... ..ešte aj ja chcem poďakovať Ormike za tie priložené žiadosti...
ňakoľko som nevedela o tejto možnosti, poslala som iba žiadosť o odpustenie a došlo mi už aj zamietnutie...
môžem aj v tomto prípade napísať znovu žiadosť o odpustenie s doložením žiadosti z Inšpektorátu práce? či už len pekne zaplatiť...???
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Za mesiac november a december mám tri dohody o brigádnickej práci študentov. Keď som sa išla na DÚ prihlásiť za plátcu dane zo závislej činnosti, povedala mi pani, že som prihlásená. Zrejme niekedy pred dvomi -tromi rokmi som mala dohodu o vykonaní práce, ale potom som sa neodhlásila, ani som nepodavala žiadne šrvťročné ani mesačné prehľady, teda ani nulové. Je pokuta aj za toto?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Cecilia
Za mesiac november a december mám tri dohody o brigádnickej práci študentov. Keď som sa išla na DÚ prihlásiť za plátcu dane zo závislej činnosti, povedala mi pani, že som prihlásená. Zrejme niekedy pred dvomi -tromi rokmi som mala dohodu o vykonaní práce, ale potom som sa neodhlásila, ani som nepodavala žiadne šrvťročné ani mesačné prehľady, teda ani nulové. Je pokuta aj za toto?
Ďakujem.
Nepoteším, je aj za nepodanie prehľadov.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Cecilia
Za mesiac november a december mám tri dohody o brigádnickej práci študentov. Keď som sa išla na DÚ prihlásiť za plátcu dane zo závislej činnosti, povedala mi pani, že som prihlásená. Zrejme niekedy pred dvomi -tromi rokmi som mala dohodu o vykonaní práce, ale potom som sa neodhlásila, ani som nepodavala žiadne šrvťročné ani mesačné prehľady, teda ani nulové. Je pokuta aj za toto?
Ďakujem.
pokuta je 2,000.- Sk za každý prehľad
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Chcem ta upokojit,pokuta nebude.
§39 ods.9

9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len prehľad ),

Nevyplatil si nic, nemal si povinnost
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jata
Mne odpustili penále po kontrole zo sociálky v r.2004 (kontrolovali posl.5 rokov). Prišlo mi od nich aj tlačivo pre MF o minimálnej pomoci, ešte som si myslela, že o čo im ide, keďže v tom tlačive som mohla vyplniť akurát iniciály, ostatné nevyzeralo, žeby sa ma týkalo, ale ako tak čítam poradu, tak sa ma asi týkať malo... ..
neviem, či sa mi oplatí byť moc iniciatívna a poslať toto tlačivo dodatočne s takým dlhým omeškaním, pokiaľ viem, sankcie za oneskorené zaslanie môže byť do 100.000,-..
... ..ešte aj ja chcem poďakovať Ormike za tie priložené žiadosti...
ňakoľko som nevedela o tejto možnosti, poslala som iba žiadosť o odpustenie a došlo mi už aj zamietnutie...
môžem aj v tomto prípade napísať znovu žiadosť o odpustenie s doložením žiadosti z Inšpektorátu práce? či už len pekne zaplatiť...???
Ja som to vymyslela s tým tlačivkom, takto......vyplnila som si ho a založila...akože poslané

Nám tiež prvýkrát došlo zamietnutie /jednalo sa o penále/ a asi po roku sme požiadali opäť o odpustenie - a bolo nám odpustené
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

este ma napadla jedna otazka v tejto suvislosti. vzhaldom na to,ze nepisem odvolanie,ale pisem ziadost o odpustenie pokuty som povinna pokutu v lehote do 15 dní zaplatit, bez ohladu na vysledok ziadosti o odpustnie pokuty? keby to bolo odvolanie,kt. ma odkladny ucinok, je mi jasne,ze nemusim zaplatit a pockam si na vyjadrenie k odvolaniu. no ked je to ziadost o odpustnie pokuty a vyjadrenie nebudem mat do 15 dní, neporusujem zakon tym,ze pokutu nezaplatim?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Danka Kosibová
este ma napadla jedna otazka v tejto suvislosti. vzhaldom na to,ze nepisem odvolanie,ale pisem ziadost o odpustenie pokuty som povinna pokutu v lehote do 15 dní zaplatit, bez ohladu na vysledok ziadosti o odpustnie pokuty? keby to bolo odvolanie,kt. ma odkladny ucinok, je mi jasne,ze nemusim zaplatit a pockam si na vyjadrenie k odvolaniu. no ked je to ziadost o odpustnie pokuty a vyjadrenie nebudem mat do 15 dní, neporusujem zakon tym,ze pokutu nezaplatim?
Pani na DÚ mi povedala že to zaplatiť nemusím. Veď určite aj do tých 15-tich dní tú žiadosť o odpustenie pokuty pošleš, nebudeš to predsa odkladať, ale vybavíš to čo najskorej.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ormika,jasne,ze poslem do 15-dní,len nebudem mat do 15-dní rozhodnutie....tak som to myslela,ci to nie je preto problem. ze ani to nebude zaplatene, ani nebude podane odvolanie v lehote do 15 dní...alebo ci tu ziadost o odpustienie pokuty budu brat ako odvolanie...
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
Vo veci zaplatenia pokuty a ziadosti o jej odpustienie ma pracovnicka DU informovala tak, ze ak ju zaplatim, potom uz nemusim nic pisat, pretoze je to akoby som suhlasil s povodnym rozhodnutim. Cize nemam nic platit a podat si ziadost o odpustenie pokuty. Ak ju neodpustia potom ju zaplatim.
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
Logiku to ma, ale to by sme Ta museli zvolit do parlametu, aby si to aj v praxi presadil. Myslim ze by sme tam hore viac potrebovali ludi so zdravim sedliackym rozumom ako vzdelanych inteligentov. Za co kandidujes ?
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
slimak
Chcem ta upokojit,pokuta nebude.
§39 ods.9

9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len prehľad ),

Nevyplatil si nic, nemal si povinnost
(Zas som to poplietol. Aby ste vedeli komu to patri.)

Logiku to ma, ale to by sme Ta museli zvolit do parlametu, aby si to aj v praxi presadil. Myslim ze by sme tam hore viac potrebovali ludi so zdravim sedliackym rozumom ako vzdelanych inteligentov. Za co kandidujes ?
<!-- / message -->
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jan B
(Zas som to poplietol. Aby ste vedeli komu to patri.)

Logiku to ma, ale to by sme Ta museli zvolit do parlametu, aby si to aj v praxi presadil. Myslim ze by sme tam hore viac potrebovali ludi so zdravim sedliackym rozumom ako vzdelanych inteligentov. Za co kandidujes ?
<!-- / message -->
Novelou zákona 534/2005 je o už presne zakomponované aj v zákone. Dovtedy podľa mojich skúseností DÚ požadovali nulové Prehľady... a záleží ako sa Vám ich podarí presvedčiť, že nemali

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane 122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
evina
Novelou zákona 534/2005 je o už presne zakomponované aj v zákone. Dovtedy podľa mojich skúseností DÚ požadovali nulové Prehľady... a záleží ako sa Vám ich podarí presvedčiť, že nemali

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane 122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Tie nulove prehlady myslim ze pytali vsade a aj pokutovali, podobne DPHcke nulove priznania.
Vdaka za poucenie, len teraz som si to vsimol. Myslim ze ta 595/2003 §39 odst 11 plati od noveho roku, no mne este nik na DU nepovedal, ked som bol aj s NULAMI ze to netreba. Kto to ma vsetko sledovat, ked ani uradnici to nestihaju.
Urcite ani nasi zakonodarci uz nepamataju co schvalili pred rokom.
Velmi rad citam taketo detektivky ked pointu musim hladat v dalsich zakonoch na ktore ma povodca odkazuje. Asi sa im svet zda krajsi ked je zlozity.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

evina
Novelou zákona 534/2005 je o už presne zakomponované aj v zákone. Dovtedy podľa mojich skúseností DÚ požadovali nulové Prehľady... a záleží ako sa Vám ich podarí presvedčiť, že nemali

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane 122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Našla som takýto komentár k príslušným odsekom § 39.
Komentár k § 39<o></o>
ods. 9 a 10 Zamestnávateľ má povinnosť predkladať miestne príslušnému správcovi dane tlačivá štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia. Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a aj o vyplatenom daňovom bonuse predkladá zamestnávateľ za každý kalendárny štvrťrok po uplynutí 30 dní kalendárneho štvrťroka a hlásenie o vyúčtovaní dane aj s menným zoznamom zamestnancov každý rok do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia.<o></o>
S účinnosťou od 15. 12. 2005 bolo do zákona doplnené, že prehľady a hlásenie zasiela<o></o> (predkladá) správcovi dane každý zamestnávateľ, ktorý vypláca príjmy zo závislej činnosti<o></o> bez ohľadu na skutočnosť, či z vyplateného príjmu matematicky vypočíta alebo nevypočíta preddavok, a teda nemá odvodovú povinnosť.<o></o>
Vzor týchto tlačív určuje Ministerstvo financií SR.<o></o>
122) § 5 ods. 3 zákona Slovenskej národnej rady &#232;. 511/1992 Zb.<o></o>
Naposledy upravil Marína : 23.11.06 at 10:22 Dôvod: výmaz množstva smajlíkov
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
Tak az teraz mi to doslo a sme zas tam kde sme boli aj predtym. Cize stojime na mieste. A tolko rozruchu okolo toho aby sa nepovedalo ze tam hore nic nevymyslaju a nerobia.
Takze nepodavam hlasenie len vtedy ked vlastne nerobim vyplatu. Ked nejaku urobim aj za 1 Sk ale z toho nevychaza ziadna dan prehlad musim podat. Ako tazko mi je prisposobovat moje myslenie mysleniu nasich zakonodarcov. Vidim ze do poslanca mam este daleko. No co musim si este pockat.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Keď som sa bola odhlasovať na DÚ ako zamesntávateľ, pracovník DÚ ma upozornil, aby som uviedla dátum 30. 09., lebo keby som uviedla 01. 10., musela by som za 4. Q poslať nulový prehľad. Takže tak...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
Keď som sa bola odhlasovať na DÚ ako zamesntávateľ, pracovník DÚ ma upozornil, aby som uviedla dátum 30. 09., lebo keby som uviedla 01. 10., musela by som za 4. Q poslať nulový prehľad. Takže tak...
Ale tak to určite nie je podľa zákona. Nemusela si sa ani odhlasovať z DÚ, len oznámiť zmenu do 15 dní, že nevyplácaš žiadne príjmy zo ZČ.... tak hovorí litera zákona...

http://www.porada.sk/showpost.php?p=321358&postcount=24
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať