Zavrieť

Porady

Opatrenie 3B - zaradenie zamestnanca do výkazu, keď zamestnanec navrhol zamestnávateľovi dohodu o skončení pracovného pomeru.

Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom opatrenia 3B - výkaz. Zamestnanec ukončil na vlastnú žiadosť pracovný pomer dohodou k 16.04.2020. V 4/2020 odpracoval viac ako polovicu pracovných dní. Neviem, či máme na takéhoto zamestnanca nárok na príspevok za apríl 2020, keď v usmernení z 14.5.2020 sa hovori, že "zamestnávateľ môže žiadať o poskytnutie príspevku len na zamestnancov, ktorí sú ku dňu podania žiadosti v pracovnom pomere a nie sú vo výpovednej dobe. Ide o novú podmienku, ktorá v opatrení do 13.5.2020 nebola. Žiadosť sme podali 13.05.2020.
Vie mi niekto poradiť ?
4 komentárov     zbaliť
Mila123 13,5,2020 ste podali žiadosť za 3/2020? o tento mesiac vám ide?
Banská Štiavnica Nie ide mi o 4/2020. Volala som aj na callcentrum, ale tam mi jedna pani povedala, že áno, druhá že nie.
Mila123 4/2020 ste nemohli posielať 13,05,2020, za 4/2020 sa dalo posielať až 16 05 2020
Banská Štiavnica Žiadosť spolu s výkazom za 3/2020 sme poslali 13.05.2020, teraz riešim výkaz za 4/2020.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Opatrenie 3B - zaradenie zamestnanca do výkazu, keď zamestnanec navrhol zamestnávateľovi dohodu o skončení pracovného pomeru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.