Zavrieť

Porady

Čo mi napadá stromy a ako proti tomu bojovať?

Ahojte,
prikladám fotky mojej hrušky pre domom. Vyzerá to tak, že rovnaká pliaga postihla aj moju jabloň v kvetináči hore na balkóne.
Neviete mi, prosím, povedať, čo to je, a ako s tým bojovať?
Ďakujem.
IMG_20200529_151920.jpg  
IMG_20200529_151945.jpg  
1/1
buchač Mne sa tie svyne realizujú na ríbizľách...zaujímavé, že na čiernych nie, len na červených.
Pustili sa aj do červenej ruže.

Niekedy má jeden chuť najradšej použiť ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Klasické vošky. Ocot, cesnak, čili ... to je všetko zbytočné. Niekto chváli prípravok Rock Effekt, u mňa to s voškami ani nepohlo. Tam pomôže len chémia.

    Mne sa na vošky osvedčil Mospilan. Existujú ale rôzne iné prípravky, napr. Spintor je trochu viac Bio, ale menej účinný.

    A zároveň je dobré kúpiť si Chemstop Ecofix a tým natrieť taký 5-10 cm pás kmeňa. Je to trvalo lepivý vosk, ktorý zabraňuje mravcom loziť na strom a tam vynášať vošky. Mravce si tie vošky na strome chovajú. Dobré je to natrieť hneď na jar a náter opakovať, keď už predchádzajúci prestane lepiť.

    https://eshop.ekoclovek.sk/signaliza...variantId=1161
    Jarka 1 Ten Rock Effekt so skúsila. Najprv to zabralo, ale o pár dní už bez efektu. Zrejme aj s tým treba striekať opakovane.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    To sú vošky. Práve som prišla so záhrady a tiež sú nimi nenormálne napadnuté jablone aj broskyne, hruška menej. Teraz som skúsila umyť pár listov octovou vodou 1 diel octu na 10 dielov vody. Večer zarobím do postrekovača a striekam ako divá. Tento krát to vyskúšam, že aspoň 5 dní po sebe.

    Už som striekala 1x chémiou, 1x čili postrek, 1x bio postrek z obchodu, ale vraj to pomôže, len ak sa to opakuje niekoľkodní po sbe.
    letavizu 1 Ak nechces mat vosky na stromoch musis na kmen natriet lepidlo na mysi , uzky pasik aby sa tam nedostali mravce, tie si totiz na jar ked zacnu stromy kvitnut a rasit listy vynesu vosky na strom a pestuju si ich. krmia sa ich sladkymi vykalmi , pestuju si ich, vosiek je viac druhov cez cierne az zelene a sede, ked uz ich mas na listoch staci ich postriekat mydlovov vodov , zarucene vykapu, trochu mydla narajbat cca 30 mg 2 litre vody a striekat.
    letavizu 1 Este dodam , nepouzivaj chemiu na postreky, zabijes vela uzitocneho hmyzu ktory rastlinam pomaha mimo ine aj vcely ktore su velmi dolezite, je dost prirodnych nicitelov skodcov a aj ty budes zdravsia , nebudes jes chemiu ktoru si tam sama nastriekas a potom zies.

    Čo mi napadá stromy a ako proti tomu bojovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.