Zavrieť

Porady

Nakup tovaru z USA - ako platiť DPH?

Vedel by mi niekto, prosím, poradiť - nakúpil som si nejakú kozmetiku z USA cez Amazon v hodnote cca 130€. Včera ma kontaktovala firma sps-sro.sk, že ma budú zastupovať na colnom konaní. Máte niekto s nimi skúsenosti? Oplatí sa to? Ako ste riešili platenie DPH pri nákupe z USA?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ja som raz niečo kupoval a DPH a CLO vyrubili z tovaru a ceny poštovneho. Asi 6 rokov dozadu. Zaplatiš čo treba a balik ti vydajú.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ci sa oplati?
    Inu moznost v podstate nemas.
    Platis pri takej sume clo aj DPH, vyrubia ti , zaplatis, dorucia ti tovar.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Miso4554 Myslím, že by som mal byť schopný to riešiť aj bez zastupovania tou sps-sro.sk spoločnosťou. Otázkou je, či sa mi to oplatí alebo nie. Máte s tým konkrétnu skúsenosť? Ďakujem.
    ivka70 Tak skus, podla mna je jednoduchsie to nechat na firmu, ktora to robi x krat za den.: https://www.financnasprava.sk/sk/obc...rmovanie-dovoz
    jelalim jednoduhsie je poslat im splnomocnenie a scan obcianskeho, ale je to realitivne dost drahe..

    Ina moznost je ist si to preclit sam, raz som to absolvoval v takej bude pri letisku v BA a bol to zazitok.

    Odporucam tam ist hned skoro rano a zobrat si zo sebou okrem ranajok, aj obed aj olovrant.
    ivka70 Ja si nespominam, ze by sme za to nieco platili, je to dopravca-spediter a zaplatene to dostal v cene dopravy (bol to iny dopravca, ale princip rovnaky).

    Dokonca raz nam takto vybavoval "nepreclenie", lebo islo o reklamaciu a vymenu tovaru, vsetko platil dodavatel, od nas potreboval len dostat relevantne informacie k colnemu konaniu.
      zbaliť

    Nakup tovaru z USA - ako platiť DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.