Zavrieť

Porady

Aký informačný systém pre stredný podnik

Môže mi niekto odporučiť informačný systém pre stredne veľký podnik? Zameranie na obchod, skladová evidencia, užívateľská prístupnosť tvorby vlastných zostáv, servisný modul. Samozrejmosťou finančné a manažérske účtovníctvo, dôležitý je servis zo strany implementátorov.
Ďakujem za každý príspevok.
Usporiadat
marek.rejko marek.rejko

marek.rejko je offline (nepripojený) marek.rejko

A čo tak CDN XL? Na Slovensku je to novinka, vraj ponúkajú prvým zákazníkom výrazné zľavy. V Nemecku robia konkurenciu SAPu, majú tam už niekoľko implementácií.

Tu je webstránka toho systému > http://comarch.pl/cdnsk/Products/CDN+XL/Moduly/

Sa opakujem, ale som zabudol, je to poľská firma Comarch, sídlo má v Krakove, ale pôsobí medzinárodne, celý IT sektor od telekomunikácií, cez bankovníctvo, priemysel, robia dátové sklady pre také firmy ako ZSE, SSE a VSE dokopy, no a sú to poliaci, majú zaujímavé ceny.
0 0
gray gray

gray je offline (nepripojený) gray

marek.rejko
no a sú to poliaci, majú zaujímavé ceny.
Poliaci su dobri obchodnici, len ta kvalita ...

Inac, Comarch uz ma pobocku aj v BA.
Rad by som pocul nejaku odozvu o ich produktoch.
0 0
marek.rejko marek.rejko

marek.rejko je offline (nepripojený) marek.rejko

Comarch je veľká firma, na celom svete má zatiaľ okolo 2500 zamestnancov, ale rýchlo sa rozrastá (napr. ich predaj rastie o 25% ročne). V Bratislave majú pobočku, ale ak dobre viem, tak tí skôr pracujú pre telekomunikačný sektor.

Čo sa týka ich produktu ERP, systému CDN XL, tak ho ponúkajú mimo Poľska od minulého roka, za ten krátky čas podpísali už niekoľko zmlúv, a to hlavne v Nemecku, kde ponúkajú za dobrú cenu dobrý soft. Skús pozrieť demo - verzia 5.0, minulý týždeň vyšla nová verzia 6.0, ktorá ponúka mnohé zlepšenia. Tu je link: http://www2.comarch.pl/cdnxlde/demoxlsk.htm (potrebuje MS Internet Explorer).
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

A čo IS Exact? Niekto nejaké skúsenosti?
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Gabi03
A čo IS Exact? Niekto nejaké skúsenosti?
O Exacte by mohli rozpravat moje kolegyne. Osobne s tymto SW nepracujem ale su s nim stale nesmierne problemy. Parovanie salda je uplny horor. Jeden den su faktury uhradene a na druhy den su zase otvorene a pod., takze spolahlivost na tento SW ziadna. I ked na druhej strane sa pracovnici tejto firmy snazia, ale bohuzial bez vysledku. Takze od buduceho roka prechadzaju konkretne na NAVISION.
0 0
Hercules Hercules

Hercules je offline (nepripojený) Hercules

Eddie
SAP Business One je tzv. krabicovy software. To znamena ze to je okresana verzia SAP R3. SAP R3 obsahuje obrovsku funckionalitu a je pre firmy ktore si mozu dovolit vyhodit za implementaciu 20, 40, 60 a viac milionov korun.
SAP Business One obsahuje asi najcastejsie pouzivane funkcnosti na zaklade predajnych statistik velkej R3-ky. A kedze SAP Business One je krabicovy software, to znamena ze po kupe zakaznik nema sancu reklamovat a ziadat nejake dodatocne upravy šité presne na mieru podla svojich zauživaných firemných procesov.

Oracle E-Business Suite Special Edition, toto konkretne nepoznam, ale ked vidim ze ORACLE, tak ma napadne ze ide o lukrativnu firmu ktora si za svoje sluzby necha aj lukrativne zaplatit a tak isto si myslim ze to plati aj o SUN-e.

Ono to vyzera asi tak ze spociatku boli firmy ako je SAP, ORACLE, SUN, SCALA... vsetky tieto firmy zarabali obrovske prachy pretoze svoje produkty predavali obrovskym firmam, ako su Slovensky plynarensky priemysel, Slovenske Lodenice, banky...
Lenze po nejakom case sa samozrejme tieto velke firmy minu a je potrebne niekde dalej predavat a tak treba oslovovat stredne velke firmy, lenze u tychto firmach sa produkt za napr. 50 milionov korun asi nepreda a tak treba vymysliet nieco jednoduchsieho a hlavnej lecnejsieho. A takto potom vznikaju krabicove programy od firiem so zvucnymi menami.

Este taka poznamka, je mozne ze ak aj kupite krabicovy program od nejakej lukrativnejsej firmy tak bude lacnejsi, ale netreba zabudnut ze kupou problemy nekoncia. Treba ten program rozbehat a nasledne urcite budete potrebovat podporu z ich strany.. A tu nastupuju konzultacne hodiny z danej firmy a viem urcite ze v SAPe sa tieto hodiny pohybujú okolo 8000 SK/hodinu. A zrejme to nebude ine ani u ORACLE ci SUNe...

O NAVISIONE viem ze po cely cas jeho posobenia sa sustreduje na male a stredne velke firmy. Na trhu je uz asi nejakych 15 rokov. Firma navision vznikla niekde v Dansku. Asi pred 4 rokmi sa Microsoft rozhodoval o kupe nejakeho komplexneho uctovneho programu a rozhodol sa pre NAVISION, asi vedel ze preco... A kedze som spominal tie konzultacne hodiny u predoslich programoch tak u NAVISIONU sa to pohybuje do 3000 Sk/hod.
Co sa tyka SAP Business One mate aj nemate pravdu. Je to sice krabicovy software ale da sa usit na mieru podla zakaznikovych poziadaviek pomocou standardnych alebo vyvojovych uprav, ktore robi priamo implementacna firma podla poziadaviek. Nie je to okresana verzia ako to vsetci tvrdia ale je to uplne iny program. Co sa tyka konluztacnych hodin tak mate zle informacie pretoze ceny sa pohybuju okolo 1500 SKK/hodinu a nie 8000 ako to prezentujete. Vsetko zalezi co pozaduje firma a co sa zahrnie do rozsahu projektu. A na to ze SAP Business One je komplexny informacny system nie je ani drahy. Vsetko zavisi od poziadaviek firmy. Ak mate zaujem o blizsie informacie ohladom SAP Business One kontaktujte ma andrej.keckes@itelligence.sk. S pozdravom
0 0
GejzaH GejzaH

GejzaH je offline (nepripojený) GejzaH

Programátor, obchodný zástupca konzultant a implementačný partner pre ľudské zdroje, ekonomiku a logistiku ...viac
Gabi03, zaslal som ti do schránky mail s mojou ponukou. Nechcem sa tu rozpisovať, aby sa to nepovažovalo za nedovolenú reklamu.
Naposledy upravil GejzaH : 17.11.06 at 11:03
0 0
Ina22 Ina22

Ina22 je offline (nepripojený) Ina22

Dobry, ja som pocula od zakaznikov, ze SAP B ONE je velmi nepostacujuci a neohrabany. Radsej sa rozhodnite pre slovensky software krabicoveho charakteru alebo potom naozaj velky system, ktory sa da customizovat.
0 0
marek.rejko marek.rejko

marek.rejko je offline (nepripojený) marek.rejko

Nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách EÚ, na trhu s podnikovými informačnými systémami (ang. ERP) je diera. Chýba práve stredná trieda. Aj na Slovenku je veľa malých krabicových systémov, ktoré ale pre trošku väčšie firmy nestačia. A na druhej strane, veľké systémy sú pre takéto firmy príliš drahé.
A práve tu prichádza so svojou ponukou systém CDN XL. Je určený práve pre stredné a veľké firmy, ktoré chcú systém s vyhovujúcou funkcionalitou, ale za prijateľnú cenu.

Link na demo nájdeš v mojom predchádzajúcom príspevku.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
marek.rejko
Nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách EÚ, na trhu s podnikovými informačnými systémami (ang. ERP) je diera. Chýba práve stredná trieda.
Zásadný nesúhlas. Poznám najmenej 10 systémov slovenskej produkcie, patriacich do tzv. strednej triedy. A slušných.
0 0
Slovenka Slovenka

Slovenka je offline (nepripojený) Slovenka

Jozef Mihál Pozri príspevok
Poznám najmenej 10 systémov slovenskej produkcie, patriacich do tzv. strednej triedy. A slušných.
Tak prosím poraďte konkrétne, ktoré.
0 0
PRblazka PRblazka

PRblazka je offline (nepripojený) PRblazka

Prosím Ťa o pomoc s programom NAVISION mala by som v ňom spracovávať ekonomiku od 1.1.. Počula som dosť sťažností na tento program a ty si ho pochvaľuješ. Ak v ňom robíš aj výkazy a DP a je nejaký softwerista alebo niekto, kto by ma zaučil /samozrejme zaplatím/ daj mi nejaké echo

Veľmi ďakujem za skorú odpoveď
Blažka
0 0
stewinoo stewinoo

stewinoo je offline (nepripojený) stewinoo

prosim vas mohol by som dostat nejake info robim bakalarku na temu trendy v oblasti informacnych systemov a mam za ulohu analyzu informacnych systemov pre stredne a velke podniky ci by mi niekto mohol poradit pre velke firmy nejake 2- 3 produkty napr od SAP Infor Oracle a tak isto pre stredne dakujem velmi pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať