Zavrieť

Porady

Operácia oka

Mojej 88 ročnej mamičke idú na druhý týždň operovať šedý zákal a aj vymieňať šošovku.Určite niekomu z vás v rodine už robili túto operáciu.Chcem sa spýtať,bude ju to bolieť? Aké máte s tým skúsenosti?Ako dlho bude mať oko zalepené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    Mojej svokre (53 r.) operovali šedý zákal (a aj jej vymieňali šošovku)v júni, teraz v septembri budú operovať druhé oko. Robili to v ambulancii jednodňovej chirurgie, ráno prišla (s výsledkami predoperačnách vyšetrení), na rad prišla okolo 10:00
    dali jej lokálnu anestéziu, ale ako hovorila, okrem tej prvej injekcie vôbec nič necítila, žiadnu bolesť, po skončení musela ešte dve hodiny zostať v nemocnici, potom ju pustili domov, oko mala zalepené

    bolelo ju to potom večer a v noci, ale to ju upozornili aj v nemocnici, odporučili proti bolesti Novalgin, alebo Ibalgin
    na druhý deň bola na kontrole, oko odlepili, všetko bolo v poriadku, vidí na to oko veľmi dobre (už jej ho potom nezalepili)

    Dúfam, že aj tá druhá operácia jej dopadne takto úspešne
    a želám úspešnú operáciu aj Tvojej mamičke

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Ivanka a aj svokra si kvapkala 3 dni pred operáciou také kvapky do oka,ja som myslela ,že to je na znecitlivenie?Dúfam že tú injekciu vydrží a že to tiež dobre dopadne.Ďakujem pekne za info a prianie.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    áno, kvapkala si tie kvapky, ale mám dojem, že boli na zmäkčenie šošovky, ak chceš, presne sa pozriem u nej na príbalový leták, už ich má zasa doma, od piatka ich bude kvapkať, v pondelok ide.
    Tá injekcia vraj nebolela, len to bol nepríjemný pocit

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Zajtra dostaneme tie kvapky,netráp sa s hľadaním, to bude určite to isté.Tak nech to už len dobre dopadne aj u nás aj u vás,ďakujem.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    mojej mame tiež operovali obe oči. Kvapkala si 5 dní pred operáciou a potom ešte niekoľko krát bola na kontrolu. Povedala, že to nebolelo, len mala pocit akoby mala niečo v oku. Ona pár dní ležala v nemocnici(2-3). Ale jeden pán ( CHLAP.... ) hovoril, že jeho to straaaaaaaaaašne bolí.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Mamičke tiež povedali,že v nemocnici bude len pár hodín a pôjde domov.Viacerí pacienti povedali,že ich to nebolelo,ale muži sú citlivejší na bolesť,no kto vie,možno to záleží aj ako to urobia aj od veku a ktovie čo ešte.Pá

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Ako dítko školopovinné alebo ešte mladšie? som bola na operácii s očami najprv boli kvapky, potom injekcia-tá bola nepríjemná ale znesiteľná a potom počas celej operácie debat s pani doktorkou, že čo mi to vlastne robí. Divné dieťa...
    A samozrejme mamičke držím palčeky.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    willma
    Ako dítko školopovinné alebo ešte mladšie? som bola na operácii s očami najprv boli kvapky, potom injekcia-tá bola nepríjemná ale znesiteľná a potom počas celej operácie debat s pani doktorkou, že čo mi to vlastne robí. Divné dieťa...
    A samozrejme mamičke držím palčeky.
    Ďakujem Villma.Vieš ona ešte číta a aj hačkuje,hoci má to zdravie už chatrlé,ale myslenie je v poriadku,tak si myslíme,že by jej tá operácia ešte mohla aspoň trochu skvalitniť život.Snáď to zvládne a dobre to dopadne.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Určite to dopadne dobre, moja operácia prebehla cca 30 rokov dozadu a odvtedy technológia a veda pokročila

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    Tak som pozrela ten príbalový leták - kvapky sú na prevenciu infekcie oka pred operáciou a na potlačenie prípadnej infekcie, ktorá by mohla nastať pri a po operácii oka

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    vema
    Mojej 88 ročnej mamičke idú na druhý týždň operovať šedý zákal a aj vymieňať šošovku.Určite niekomu z vás v rodine už robili túto operáciu.Chcem sa spýtať,bude ju to bolieť? Aké máte s tým skúsenosti?Ako dlho bude mať oko zalepené?
    Môjmu otcovi - 74 r.operovali šedý zákal vlani v Centre mikrichirurgie oka v Bratislave vlani. Bol to zákrok " na počkanie". Tiež si kvapkal predtým aj potom kvapky. Tvrdil, že ho to vôbec nebolelo. Po roku sa priznal, že keď išiel prvý raz, tak sa bál. S druhým okom už bol vraj smelý. Mal len pocit ako keby mal piesok v oku. Videnie po zákroku si veľmi pochvaľuje.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Dnes sme boli na predoperačnom vyšetrení a dostala aj kvapky,áno sú proti infekcii.V utorok ráno jej to budú robiť,dúfam,že to zvládneme,ja sa bojím viac ako ona.Ďakujem všetkým, čo ste ma podporili svojimi skúsenosťami a radami.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Už som sa chystala,že vám napíšem,ale momentálne mám zažívacie problémy,neviem či to zo stresu,alebo mi niečo zaškodilo.Operácia prebehla myslim dobre.Mamička hovorila,že ju to dosť bolelo,asi keď jej tam vkladali tú šošovku.O 15 hod. som ju doviezla domov.Oko ju bolelo len mierne.Na druh deň sme išli na kontrolu a primárka jej štúrila do kútika oka ešte injekciu a chudera mamička,vraj ju to veľmi bolelo.Verím jej,lebo ona je veľmi trpezlivá.Po operácii jej doktorka povedala,že to zvládla na jednotku s hviezdičkou.Jedna pani odišla domov,lebo to nezvládla po psychickej stránke.Teraz si kvapká dva druhy kvapiek.Oko má ešte zalepené,ináč má ho krvavé,až mi mráz prebehol,našťastie nebolí ju,iba hovorila,že ju tak posvrbkáva.Som ešte napätá,aby organizmus prijal tú šošovku.V pondelok ideme na kontrolu a potom už budeme vedieť viac ako na tom je.Má veľa rokov,tak je celkovo vyčerpaná.Majte sa pekne a veľa zdravia každému prajem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.