Zavrieť

Porady

Test zo slovenčiny - finančna správa

Chcem sa prihlásiť do výberového konania, ktore vyhlásila finančna správa. Bude tam test zo slovenčiny o ovládaní štátneho jazyka? Absolvoval tu niekto taký test, poprípade nemá niekto taký vzor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    harmonika
    Chcem sa prihlásiť do výberového konania, ktore vyhlásila finančna správa. Bude tam test zo slovenčiny o ovládaní štátneho jazyka? Absolvoval tu niekto taký test, poprípade nemá niekto taký vzor?
    Beriem to ako absolútnu drzosť, chcete ísť pracovať na štátnu správu, dokonca na finančnú a už teraz pýtate vzory testu???? nehoráznosť čo to chcete!!!! a neviete slovenčinu, gramatiku????? tak sa ju doučte !!!!!!
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A čo ak je z Dunajskej Stredy? A SMK im sľúbilo, že budú už komunikovať po maďarsky.
    Mila123 ozaj vtipné.......
    marjankaj To nie je vtipné, to je realita.
    Mila123 JPP?
    marjankaj moja sestra býva v Nových Zámkoch. Mám to z prvej ruky.
    bettylou Vzor môže byť napr. : pozri vybrané slová, pozri spodobovanie, pozri súvetia a stavby viet podľa významu, obsahu, pozri formy písomnej komunikácie, pozri cudzie odborné výrazy týkajúce sa pozície... A to už myslím nie je podvod, ale skôr doplnenie vzdelania.... Podľa toho, čo je v tej fin. správe dôležité. Ja netuším, čomu sa tí ľudia venujú z hľadiska komunikácie a prezentácie voči ostatným subjektom. Tak ak porozmýšľate o čom by bola vaša budúca pozícia, tak z toho treba vychádzať. A konkrétnejšie vzory ako píše Ivka.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zober si akykolvek diktat z 9.rocnika ZS pripadne si najdi starsie testy Monitor9 a mozes testovat svoje znalosti.

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Písala som na stránku FS pred nejakým časom, pretože tam mali v správach bežne napísané prešovský colníci a pod. Je to učivo 5. ročníka ZŠ, tak by to hádam nemalo robiť problémy dospelým, vzdelaným ľuďom. Takže, ako Ti písali, sprav si diktát zo SJ, aby si nevyrábala podobné a iné "perly". Mila 123 v tom vidí skôr ten moment, že si zháňaš vzor testu, aby si ho svojím spôsobom obabrala a nachystala sa naň dopredu, čo pri možnom budúcom štátnom úradníkovi nie je až taký pekný predpoklad.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Fíha, ale keď ŠS berie len ľudí, čo majú min. bc, tak hádam ak jeden toto vyštuduje, tak štátny jazyk ovláda na určitej úrovni a je to zas len dáka proforma, ale môže to byť z určitého hľadiska brané aj do celkovej úrovne pracovníka, a to by boli tí ostatní uchádzači znevýhodnení... Nepoviem dvakrát, že celé výberové konanie je len proforma, a v tom prípade jej ten test pomôže sa niečo doučiť a zapísať sa do povedomia kompetentných a prípadne zvýšiť šance do budúcnosti. Morálku nerozoberám. To by fs mala mať a možno aj má iné testy, ale tie sa dajú oklamať, ak niekto nie je teľa. A pritom stačí len rozmýšľať ako zodpovedný človek a nemáš sa kde pomýliť. Ale ja som napríklad trémista a tiež som tu pred časom zháňala info o psychotestoch, prípadne ich vzory. A po vysvetlení mi došlo, žo to mi chýba len sebadôvera a na také niečo sa nepripravuje, resp. pripravuje všeobecne a nie získaním testu.

    Ak si neveríte v znalosti šj, do budúcnosti vám pomôže čítať knihy, ale skôr klasické, nie tie nové zmätky, lebo tie často štátny jazyk ani nepoužívajú v jeho základnej forme dokonca ani pravopisnej, ani čo sa týka stavby viet.
    Čítanie na sieťach, v časopisom, denníkoch.... určite nie sú dobrou cestou, skôr naopak, tak pozor na to.
    Naposledy upravil bettylou : 20.06.20 at 10:42

    Test zo slovenčiny - finančna správa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.