Zavrieť

Porady

Príjem z Maďarska

Prosím Vás viete mi niekto poradiť, kde v Bčkovom daňovom priznaní uviesť daň zo závislej činnosti v Maďarsku? Dali mu len potvrdenie o zrazení dane. Príjem pripočítam k príjmu zo ZČ,čo má u nás,len neviem čo s daňou...
14 komentárov     zbaliť
ivka70 a aku metodu pouzivas -zapocet ci vynatie?
buba0608 Práveže vôbec si s tým neviem rady, či to započítať, či vynat, viete mi poradiť?
ivka70 Treba si pozriet, aka je zmluva o zabraneni dvojiteho zdanenia medzi SK a HU.
A podla toho postupovat. Napr. pri vynati prijmov dan zaplatenu v zahranici nedavas nikam.
buba0608 Vyčítala som, že príjem sa môže zdaniť bud u nás, alebo v Hu, tým pádom, keďže to mal zdanene v hu, tu sa to už zdaňovať nebude, len neviem ako to uviesť v daňovom priznaní.
buba0608 Ešte som našla, že keďže to bolo zdanene, a je to preukázateľne, potvrdenie mam, môžem to dat do vynatych príjmov... Bude to tak teda správne?
ivka70 ano
buba0608 Ďakujem za odpoveď, na stránke fin.spravy som našla, že si môže vybrať aj vyňatie príjmov, aj keď napr s HU je zápočet dane. To mi nebolo jasné, nevedela som, že je možnosť výberu. Takže ku celkovým príjmom v daňovom priznani pripočítam hrubú mzdu a potom do vynatych uvediem sumu, ktorú dostal(teda po odpočítaní dane)?
veronikasad Pri vynati prijmov ta daň zaplatená v zahraničí nezaujíma. Uvadzas príjem po zaplatení odvodov.
buba0608 Odvody mu z toho neodviedli, na potvrdení je len vyčíslená daň...Teda uvediem hrubý príjem. Len sa chcem uistiť,či to teda môžem dať do vyňatých príjmov?
ivka70 Ked FS udava moznost vybrat si, mozes aj vynatie, ak je pre teba vyhodnejsie.
buba0608 Pri príjmoch zo závislej činnosti vykonávanej v zmluvnom štáte však môže rezident SR využiť výnimku, ktorú ukladá zákon o dani z príjmov a na elimináciu dvojitého zdanenia týchto príjmov použiť metódu vyňatia príjmov (aj napriek tomu, že v danej zmluve je uvedená metóda zápočtu dane), ak tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené a ak je tento postup pre neho výhodnejší.
buba0608 Toto som nasla v tom linku na fin.spravu,podla toho to teda mozem dat do vynatych príjmov, aj ked s HU je dohoda o započítaní. Dufam, ze som to dobre pochopila ????
veronikasad čo ti na tom výklade FS nie je jasné ?
buba0608 Len som sa uistovala, ze je to ok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.