Zavrieť

Porady

Bolesti päty

Co je pricinou bolesti päty pri rannom vstavani. Po rozchodeni bolesti prestanu. Ked si poobede na par minut lahnem, pri opätovnom vstavani päta znova boli. Prava viac, lava menej
5 komentárov     zbaliť
GABAZ V mojom prípade išlo o ostrohu. Pomohlo mi ožarovanie rentgenom a tiež mi moja lekárka odporučila homeopatika Hekla Lava A potom ortopedická obuv s mäkkou stielkou. Určite nechodiť naboso ale hneď sa obuť .
buchač GABAZ (Dnes 07:23) odporučila homeopatika Hekla ľavá.
==============
Toto homeopatikum sa delí podľa použitia ?
- Hekla Ľavá = na ľavú nohu
- Hekla Pravá = na pravú nohu

Lebo ja viem iba o jednej variante.
bodliak tliachač, choď si vygúgliť a neprzni poradu.
buchač bodliak (Dnes 11:56) tliachač, choď si vygúgliť a neprzni poradu.
=================
Buzerant, choď si przniť mater...
skuš kým to nie je achilova päta.. ale kua po komentároch vás dvoch... to už vyznieva blbo ... asi ten internetový diagnostik nie je dobrý nápad Ajrinka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
    https://www.porada.sk/t57034-p6-bolesti-v-pate.html
    Na lacno 1PL lyzica jablcneho octa...ja bio....do 2dc vody....kto nezvladne trochu medu
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ajrinka Nepomohol ani ocot, ani kostihojova mast. Naopak stav sa este zhorsuje a na rehabilitaciu ma objednali na koniec augusta. To, ze niekomu "pomohol" ocot, alebo kostihoj moze byt tym, ze stav sa zlepsil aj keby sa nepouzivali
    lujza.j Ja mam ostrohu na pate a teda celkom "peknucku"v teme ktoru som prilepila je aj foto-rtg...ocot nie je atb...za tyzden je ok....moja praca bola xy hodin na nohach...cize pre mna masaker....oziare mi nepomohli...ocot ano....ano kazdy je indivindi.....ale mysliet si ,ze za "tyden bude ok" je naivne....ostroha roky neboli...kuru s octom si davam...aj teraz od polky janura,ale na ine....a zas pomohol.....ozaj aj ste si nieco o jablcnom octe precitali?
    Ajrinka neprecitala. ocot nepomohol. stav sa zhorsil
    sito A čo tak skúsiť ten ZLATÝ krém z lekárne, DOLGIT? Aspoň jednu tubu ...
    lujza.j Stav sa zhorsil....urcitie nie od octu.....isto nie iba moj nazor.....lebo este ani nezacal zaberat.....vela zdravia zelam....
    buchač lujza.j (Dnes 09:49) ...kuru s octom si davam..
    ================
    ... kura s ryžou je chutnejšia ...
    Ajrinka lujza.j (Dnes 14:59) Stav sa zhorsil....urcitie nie od octu....
    ------------------------------------------------------
    nenapisala som, ze sa stav zhorsil od octu - ale ze nepomohol
    sito buchač (Dnes 15:19) lujza.j (Dnes 09:49) ...kuru s octom si davam..
    ================
    ... kura s ryžou je chutnejšia ...

Hmm, zajtra nedeľa. Tak už je jasné čím si bude Juraj kurirovať päty ...
      zbaliť

Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

Viera R.
    Mne pomohli cviky. Nielen tak ako je napísané v článku, ale kedykoľvek, keď som sedela som sa snažila chodilo precvičovať. Ďalej iné ako ortopedické šlapky ani nenosím. A v topánky si kupujem vždy také, do ktorých sa dá vložiť ortopedická vložka. Ortopedické vložky mi predpísal ortopéd. Keď sa mi bolesť objavila prvý krát bola som na rentgenoterapii.
    https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/...enari-sobe_jid
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hm...ako administratívny pracovník toho ale nenabeháš...či ?
    Viera R. Administr.pracovníci chodia aj inde nielen v "administratíve".(hodina pešo do práce, prechádzky, sem tam nejaká turistika a tak)
    buchač Hm...skús stáť (chodiť, pobehovať) 8 - 12 hodín na nohách každý deň...potom uvidíš, zač je toho loket.
      zbaliť

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
    mne pomohla kostihojová masť, dostať v lekárni, mala som bolesti celý deň
    Mária27 a treba ju trochu dlhšie vtierať
    Terezia13 súhlasím, a používala som ju niekoľko mesiacov rôzne značky a pomohlo

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
    Ako bolo spomenuté, zrejme ide o ostrohy. Treba nosiť topánky na zvýšenom opätku cca 3cm, a pomôcť môže ešte aj rázová vlna. U nás to takto neurologička lieči. Pár sedení a bolesti prestanú.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 čo je to?
    Xanti Rázová vlna? Tým liečia športovcov. https://www.chirurgia.name/razova-vl...a-bez-skalpelu

https://zdravoteka.sk/lekari/mudr-katarina-carter-2/

Mne liečila tým tenisový lakeť. Asi 8 sedení som potrebovala. A chodili ludia s ostrohami. Pomáhalo to.
    Mária27 Kde to robia, keď o tom nie je u ortopéda počuť? Koľko ťa to stálo?
    Katy a R u nás to robí rehabilitačný lekár (infoletáky navešané v čakárni) ... sa mi zdá, že okolo 10 evri a treba viackrát. skús ten ocot, čo sme v tej téme písali (lujza pripla)
      zbaliť

korela je offline (nepripojený) korela

korela
    Ja iba spomeniem, že okrem tu doteraz napísaných rád ešte existuje aj odvápenenie päty, alebo aj oboch naraz, nepríjemná dg, dlhodobé liečenie.
    Ja iba, či nie si mladší ročník, alebo si redukčné diéty v minulosti laicky praktizovala, diéty na chudnutie vedia narobiť veľa škody. Ak začne chýbať vápnik, telo si ho stiahne samo, odkiaľ mu to bude "vyhovovať". Pozor na stravu hlavne v puberte a mladosti!
    Mária27 tak je tam toho vápnika veľa alebo málo?
    korela Málo, ak sa to stane v pätách, tie sa doslova začnú rozpadávať. Vôbec sa nedá postaviť na nohy kvôli silným bolestiam. Prípad u chlapca v rodine, z ničoho nič začal odmietať mäso a mlieko v 13.r., nebolo to z finanč. nedostatku. Ak nie je v strave dostatok vápnika, tak si ho organizmus odoberá z rôznych miest.
    Pol roka na ortopédii, potom pol roka chôdza iba s barlami.
    Moja puberta za Twiggi, ako to dievča ovplyvnilo na roky celý svet!
    https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/...330_behani_onr
    V závere spomenuté deti.
    Mária27 Tak to osobne nepoznám. Mäso sme síce mávali len v nedeľu, ale mlieko každý deň, mak 3x do týždňa. Vedela som aj dojiť kravu. A navyše, bývala som v Pate
    Katy a R korela - lenže twigi mala celkom dobrú stravu - len chlieb nikdy nejedla (a to by veru nikomu veľmi neuškodilo)
      zbaliť

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
    Arjinka - ak si si myslela, že za týždeň ti zmizne ostroha - tak si na veéľkom omyle. Ak máš lekára len v auguste - tak zatiaľ prečítaj, vyskúšaj tie rady - konkrétne skúsenosti to sú . jasné, že ti ostroha nezmizne - aj s tým octom ona len zmäkne - a potom nebolí, lepšie sa chodí ....aj to, čo luj priložila, aj iné témy sú tu k tomu. môj muž napr Ketospray - to mu doporučil lekár, ale aj tak ho treba len kúpiť . vhodnú obuv , mastičky ...
    len od ničoho nečakaj hneď zázraky . Tabletka na okamžité odstránenie neexistuje
    Ajrinka za viac ako 2 tyzdne sa stav aj po pouzivani octu a kostihoja nezlepsil, naopak zhorsuje sa
    Katy a R to je dlhodobá záležitosť ... aj keď pôjdeš na rehabilitáciu. ... ale tak dakomu pomôže aj riadne si zanadávať (na uľavenie aspoň)
    Ajrinka da sa to liecit ?
    Mila123 dá, jasne, že sa dá, až po operačný zásah (to je posledné štádium keď ostatné nepomáha), choďte k obvodnému lekárovi na vyšetrenie, lekári sú odborníci
    Ajrinka Dakujem
    kopretinka Rehabilitácia pomáha,ale výsledky sa nedostavia hneď.
    Skús aj cvičiť
    https://www.facebook.com/pomalybezec...5005778434887/
      zbaliť

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
    Od istého veku telo začne byť stuhnutejšie, potrebuje pred použitím rozpohybovať, premastiť kĺby. Proste ideálne skôr ako vstaneš, ešte na posteli urobiť pár cvikov - aspoň točenie do oboch strán chodidlami. 10-20-30x na obe strany.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač potrebuje pred použitím rozpohybovať, premastiť
    =================
    Veru, veru...PREMASTIŤ...
    veronikasad Zda sa mu, ze som kedysi videla na Porade babsky recept s acypirinom a klincekami...
    kopretinka Ale toto nie je zo staroby,ostroha sa vie urobit aj mladému.
    Tam nemá čo premazávať,to je zapálená šľacha,ktora bolí,lebo sa rozodiera o kostný výčnelok-ostrohu.
    Dáša_ len ona píše, že bolí iba po oddychu, ked to ráno rozchodí, je problém. Ja som mala pocit, že ostroha bolí v podstate stále
    kopretinka Nemusi to bolieť stále,záleži na tom,v akom to je štádiu.Prave takto to začinalo aj u mňa.V noci bol kľud,nechodila som,ale ako som vstala z postele a dala nohy na zem,tak to začalo bolieť.Rozchodila som to.
    Lenže potom to bolelo aj vtedy,keď som už dlhšie chodila a nakoniec to skončilo tak,že na jednu pätu som nemohla vôbec dostúpiť,lebo to bola bodavá bolesť pri došliapnutí.
    A zaujímavé bolo,že ma to bolelo viac na tej päte,kde bola tá ostroha menšia.
    Mala som to už 2x.
      zbaliť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.