Zavrieť

Porady

SZČO, chyba v DP

Naposledy upravil richard9999999999 : 03.07.20 at 06:50
6 komentárov     zbaliť
marjankaj A čo si to zaškrtoll? Skutočné výdavky sa predsa nezaškrtávajú.
veronikasad Mozno danovu evidenciu
marjankaj To neuviedol. Mal si to dať urobiť osobe, ktorá vie čítať.
Viem, niekedy tie formuláre bývajú úžasne napísané.
marjankaj Môžeš podať dodatočné DP a uviesť tam skutočné výdavky a doplatiť daň. Toto by bolo v súlade so zákonom. Za chyby sa platí.
Alebo hrať mŕtveho brouka.
Alebo sa dohodnúť so správkyňou, ale riskuješ, že na teba pošlú daňovú kontrolu.
richard9999999999 Problém je v tom, že skutočné výdavky nie sú dokladovateľné, keďže SZČO ide roky na paušálne výdavky a neodkladá doklady o výdavkoch.
Keďže ale zjavne úmysel SZČO bol uplatňovať paušálne výdavky (čo dokladuje výška uplatňovaných výdavkov) myslím, že je to možné považovať za formálnu chybu pri ktorej štátu nevznikla ujma
veronikasad Tazko pri daňovej kontrole obhajis formalnu chybu, len dúfať ze ziadna kontrola nebude...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Je to blbé, ale v zákone sa píše toto
    §6
    (14)
    Ak daňovník v podanom daňovom priznaní za príslušné zdaňovacie obdobie uplatnil preukázateľné daňové výdavky, nemôže ich po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za toto zdaňovacie obdobie zmeniť na výdavky uplatňované spôsobom podľa odseku 10. Ak daňovník v podanom daňovom priznaní za príslušné zdaňovacie obdobie uplatnil výdavky spôsobom podľa odseku 10, nemôže ich po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za toto zdaňovacie obdobie zmeniť na preukázateľné daňové výdavky.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ako píše marjankaj, nemôžeš uplatniť iný typ výdavkov po uplynutí lehoty.... ale lehota ešte neuplynula(vzhľadom na Coronu), podľa mňa môžeš podať opravné DP.... len v dodatočnom DP nemôžeš meniť typ výdavkov
    Žabinka áno, do ukončenia mimoriadnej situácie sa podáva opravné DP..
    Otázka
    Ak som v lehote do 31. marca 2020 podal daňové priznanie, ale nezaplatiť som daň a po tomto dátume som
    zistil, že daňové priznanie obsahuje nesprávne údaje, mám podať opravné alebo dodatočné daňové
    priznanie ?
    Odpoveď
    Do lehoty na podanie daňového priznania – t. j. do konca kalendárneho mesiaca po skončení obdobia pandémie
    daňovník podáva opravné daňové priznanie.
    https://www.financnasprava.sk/_img/p..._koronaDzP.pdf
    veronikasad Danka, pyta sa na DP za rok 2017...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.