Zavrieť

Porady

Príspevok na hodnotu stravy zo SF - zdaniť či nezdaniť?

Zamestnanci školy budú mať posedenie, na ktorom im bude poskytnutá len strava. Faktúra za stravu bude uhradená zo SF. Zamestnanci na uvedený deň nedostanú od zamestnávateľa stravný lístok, pretože obed budú mať na posedení. V internej smernici o čerpaní SF máme zakotvené, že zamestnávateľ prispeje 2x do roka na posedenie pri príležitosti konca školského roka a konca kalendárneho roka zamestnancovi nepeňažný príspevok vo výške 15,- eur na osobu. Kolektívnu zmluvu nemáme. Moja otázka je: Mám sumu za stravu na faktúre rozpočítať na zamestnancov, ktorí sa zúčastnia posedenia a dať im to do výplaty ako nepeňažný príspevok? alebo im to do výplaty vôbec nejde? Občerstvenie si hradí každý sám.Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 a z akeho dovodu nedostanu stravny listok, ked im stravu nezabezpecuje zamestnavatel? (ani prispevok zo SF ani platenie obeda zamestnancom nie je zabezpecenie stravy podla ZP a zamestnavatel nemoze svojvolne nedat listok, ak zmena trva viac ako 4 hodiny a inak maju stravu listkom zabezpecenu)
Miriam68 Ivka, podľa Vás majú dostať aj stravný lístok aj obed na posedení? A potom sumu za stravu im rozpočítať a dať ako nepeňažný príspevok zo SF do výplaty?
ivka70 Bud im ten obed zabezeci zamestnavatel (teda nebudu ho platit ani nebude plateny zo SF) alebo im musi dat stravny listok, ak v ten den odpracovali viac ako 4 hodiny.
Inu moznost zo strany zamestnavatela nevidim.

Prispevok zo SF na posedenie dat ako penazny prispevok ,ak im idete davat 15/eur na zucastnenu osobu zo SF (a kolko si kazdy uhradi, je na nom).
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Príspevok na hodnotu stravy zo SF - zdaniť či nezdaniť?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.