Zavrieť

Porady

Gastrolistky zamestnancom

Predavame gastrolistky zamestnancom učtujem DPH z predaja gastrolistkov.
príjmom do pokladne v sume 45% z ceny lístka
Myslela som tak, že keď ich predáme zamestnancom v cene 45%z ceny SL či mám odvieť DPH. Nakupujeme bez DPH.
Naposledy upravil Božena12 : 10.07.20 at 07:42
8 komentárov     zbaliť
Tweety Vážne ich predávate alebo poskytuje podľa ZP? Ceniny nie sú predmetom dph.
Soňa K Gastrolístky zamestnancom nepredávate, či ? Plníte si povinnosť vyplývajúcu zo ZP. Sú to SL vydané ako ceniny a vy ich nakupujete bez DPH ?
Tweety oprav si už aj názov lebo SL nepredávate
Soňa K Neodpovedala si na otázky
Tweety Soni, neodpovedá lebo otázku dala nám....
ivka70 Bozena12 a aka je otazka?
Soňa K Tak Ti odpovedala Tweety.
Soňa K Zamestnancom ich nepredávate, plníte si povinnosť podľa ZP a oni na ne prispievajú 45 perc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SL sú ceniny a teda nie sú predmetom dph. Poskytujete ich podľa § 152 ZP, teda nepredávate ako píšeš. Nakúpili ste ich bez dph a poskytujete ich tiež bez dph.
    Soňa K Tweety, môže mať aj inú formu gastrolístka, napr. vydané konkrétnym rešt. zariadením a nemajú charakter ceniny. Preto sa pýtam.

    Gastrolistky zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.