Zavrieť

Porady

Minimálne vzdelanie pre riaditeľa ZUŠ

Dobrý deň, chcem sa spýtať, aké minimálne vzdelanie musí mať riaditeľ ZUŠ. Či je podmienka mať skončené konzervatórium + absoltórium. Alebo musí mať VŠ a absoltórium. kde sa vykonáva absoltórium a koľko rokov trva? je to nadstavbové štúdium?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    naštuduj zákon 138/2019 o ped. a odb. zamestnancoch

    § 39
    (3) Činnosť vedúceho pedagogického zamestnanca a činnosť vedúceho odborného zamestnanca môže vykonávať ten, kto spĺňa

    a) kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti v príslušnej kategórii alebo v podkategórii pedagogického zamestnanca alebo v príslušnej kategórii odborného zamestnanca a

    b) podmienky zaradenia do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou a odborný zamestnanec s prvou atestáciou.

    tiež 1/2020 Z. z. Vyhláška o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

    absolutórium - čítaj zákon 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mia8181 Pozerala som ale je to tam tak napísané že tomu celkom nerozumiem. Chcela som vedieť či záujemca môže mat konzervatórium +absolutórium.
    misoft Mia - asi si nezistila, čo to vlastne je to absolutórium.
    Hľa: https://sk.wikipedia.org/wiki/Absolu...%C5%A1kolstvo)
    Takže toto:
    "kde sa vykonáva absoltórium a koľko rokov trva? je to nadstavbové štúdium?"
    To hádam nemyslíš vážne! A to chceš byť RIADITEĽKA ZUŠ - pričom asi nepoznáš ani to, čo je absolutórium. A okrem toho - na takéto funkcie sa už vykonávajú výberové konania (a tu by si ihneď pohorela a vypadla z kola, keď nepoznáš ani základné fakty).
    Mia8181 Zisťujem nie pre seba... takze prosím o slušne komenty a rady a nie rady s výsmechom. Dakujrm :-)
    avalik ty chces byt riaditelka ZUS?
    Mia8181 Nie ja nie.... iba som sa informovala.. ja nemám ani konzervatórium... iba som zistivala ake sú požiadavky. Ďakujem :-)
      zbaliť

    Minimálne vzdelanie pre riaditeľa ZUŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.