Zavrieť

Porady

PC hra

Potrebujem pomoc - kúpila som si PC hru Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - bez CD a nainštalovala som ju do PC (AiO HP - Win 10). Išla veľmi pomaly a preto som si kúpila Xbox one - pripojila k PC, ale hra ide stále pomaly. Asi ju treba nakopírovať do toho xboxu, netuším, nemám s tým skúsenosti, ani som nenašla návod na fungovanie xboxu. Stiahla som aj program Steam a nič sa nezmenilo. Zrejme niečo robím zle. Ak má niekto nápad, budem vďačná.
Naposledy upravil luko56 : 17.07.20 at 17:45 Dôvod: príloha
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luko56 Žiaľ, som obmedzená v pohybe... nie je to moja voľba.
    duves Prepač...
    duves Na hry pozri niečo odbornejšie, ine fora.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ide o to kde si ju "kúpila". Na Steame, alebo niekde inde (Na Steame asi nie, pretože píšeš, že si si nainštalovala potom Steam klienta - to je ale len priamy vstup na server Valve).
    Nepíšeš nič o tom, čo to máš za PC AiO (HP je široký pojem) - hra potrebuje svoje systémové požiadavky - a ak PC toto nespĺňa, tak buď nepôjde, alebo bude trhať, pôjde "spomalene", pretože PC tzv. "nestíha" ( i keď Crach Bandicot by mal frčať i na slabších PC).
    Nechápem - pripojila Xbox One - to akože si pripojila KONZOLU k PC?
    Ak je to samostatná herná konzola Xbox One - tak tá má svoj HDD a hra sa inštaluje do nej, ale je prispôsobená (upravená) len pre túto konzolu (i keď M$ sa chváli, že sa dajú na Win10 hrať i PS hry - pokiaľ však PC nebude mať dostatočné systémové požiadavky = tak ako predtým).
    Požiadavky na Crash Badicot
    Minimum system requirements:
    CPU: Intel Core i5-750 @ 2.67GHz | AMD Phenom II X4 965 @ 3.4GHz
    RAM: 8 GB RAM
    GPU: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
    DX:Version 9.0cOS:Windows 7
    Store: 30 GB available space
    Sound: DirectX 9.0c Compatible
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luko56 Ďakujem za odpoveď. Hru nemám zo Steamu, kúpila som v Brlohu v Košiciach. Ale bez CD, iba kľúč. Áno, konzolu som pripojila, ale už som mala nainštalovanú hru do PC. Je to pc DESKTOP-PD63AUM, procesor AMD A9-9400 RADEON 5 COMPUTE CORES 2C+3G 2,40 GHz, pamäť 8 GB RAM, ale grafickú kartu neviem - iba: Graf. adapt. AMD RADEON (TM) R5 GRAPHICS. Zrejme bude problém v tej grafickej karte, asi je slabá na tú hru, podľa všetkého. Štve ma to, lebo hru mám už dlho a nebaví ma to spomalenie. Myslíš, žeby stačila silnejšia grafická karta? teda tá NVIDIA?
    misoft Grafika ani nie - procesor je slabý - celý ten tvoj PC je určený ako kancelársky.
    http://valid.x86.fr/bench/9kpcdg - až skoro pri konci grafu!
    https://gfxbench.com/device.jsp?D=AM...tgroup=overall
    Porovnanie výkonu pre niektoré hry - fps sú tam nízke.
    Pokiaľ by si to chcela hrať na konzole (Xbox) - musela by si mať verziu pre PS!
    luko56 Tak Ti ďakujem krásne za ochotu.
      zbaliť

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    skúste dať:
    1. Win+R
    2. dxdiag a potvrdte Enter
    3. ked to zbehne (dole taky zeleny pasik) tak dajte Uložiť všetky informácie
    4. ten súbor, kde sa to ulozi dajte sem na Poradu, ako prílohu
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luko56 na príkazový riadok som zadala to Win+R a vypisuje mi to, že sa to neodporúča. Nie som veľmi skúsená - iba ako bežný užívateľ
    excel.sk to je len diagnostika, nic sa nemoze stat

    tak iba win, napiste dxdiag a enter
    luko56 už to mám ale neviem, ako dať prílohu :-)
    excel.sk hmm..., asi v tom prvom, povodnom prispevku
    luko56 Tak som to priložila k tomu pôvodnému
    excel.sk hmm.., nevidim tam nic take podozrive, ale nie som expert, len som mal takych par tipov, kde by mohol byt problem

    co tak pozriet v grafickej karte, ako je nastaveny vykon, specialne (ale nielen) 3D

    a druha vec, kolko FPS je v hre? je mozne to znizit?
    luko56 Pokúsim sa, ďakujem za pomoc
    misoft Ja tam vidím možnú príčinu. Má DirectX 12, lenže Crash potrebuje DirectX 9.0.c - a pozor - DirectX 12 nie je často kopatibilný s hrami pre DirectX 9.0.c - takže asi bude potrebné ho stiahnuť a nainštalovať https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=34429
    luko56 Ďakujem za správu, ale po stiahnutí DirectX9 na nainštalovanie to pýta Win 7, 2000 a neviem aké ešte, ale ja mám Win 10, takže to asi jednoducho nepôjde. Necháme to tak. Ďakujem za pomoc.
    PotPalo s DirectX sa nedá ísť na nižšiu verziu, nedá sa odinštalovať. Aspoň pri verziách 7, 8 a 9 to tak bolo. Ale novšia verzia by mala mať všetky funkcie ako tá stará, tak fungovať by to malo, aj keď na slabších strojoch pomalšie. So starším 0.S. a starším DX by to chodilo svižnejšie.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.