Zavrieť

Porady

Nájom pomoc od štátu

Dobrý deň chcem sa informovať mám v prenájme priestory na pohostinstvo. Od 1.12.2019.
Majitelia nemali vybavené kolaudačné povolenie tak som musela čakať na vybavenie papierov. Môžem si vybaviť dotáciu od štátu na prenájom kvoli zatvorenia koronavírusu. ? Taktiež mam živnosť a som zároveň zamestnaná tak či tam nie je podmienka aby som nebola zároveň zamestnana. Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
ivka70 a za co si platila/mala platit najom, ked si priestor nemohla vyuzivat? Teda na aky najom by si chcela dostat dotaciu?
lenka1309 Za priestory, kde som mala povolenie len chýbali papiere z hygieny kde trebalo doložiť kolaudačné nove. Predtým tam prevádzka fungovala.
ivka70 Ale dovodom, ze si v tych priestoroch nepodnikala, nebola corona. Podla mna nepreukazes zdovodnit potrebu najomneho, ked by si tam tak ci tak nemohla podnikat.
Tweety Kam zatvorili koronavïrus?
lenka1309 To bol omyl.
Mala som všetko vybavené len nam chybali papiere na hygiene ktoré trvalý 5 mesiacov na vybavenie. Prebrala som zabehnutú prevádzku a tam sa prišlo na to že treba nove kolaudačné. Ktoré trvalo 5 mesiacov vybaviť. Pre informáciu
Je možnosť vybaviť dotáciu keď mam živnosť a zároven som aj zamestnaná?
misoft Chýbali papiere? Takže sa nepracovalo len preto? Tak za to nemôžeš žiadať štátnu pomoc, pretože príčinou nebol coronavírus!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nájom pomoc od štátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.