Zavrieť

Porady

GDPR jednoosobová s.r.o.

Volala mi pani , ktorá sa predstavila ako firma MG services a snažila sa mi ponúknuť poradenstvo a vypracovanie dokumentacie pre GDPR. Povedal som jej , že sa živím ako jednoosobová sro , ktorá nemá žiadnych zákazníkov FO a čo viem tak GDPR sa ma netýka. Vraj , ale mám povinnosť požiadať o nejaké zaradenie …a.t.ď. ...... , kedže odvtedy čo ma ZSE po telefonickej ponuke takmer prepli z elektriky na plyn telefonické ponuky zásadne odmietam , tak som ju zrušil. Prosím ale o info , či ako jednoosobová sro so zákazníkmi iba právn. osoby mám s GDPR pokoj ,alebo sa ma naozaj týkajú nejaké nové povinnosti. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    HR a GDPR interim manager, konzultant, školiteľ ...viac HR/GDPR Advisor
    Dobrý deň, nariadenia GDPR sa Vás týka skoro na 99,99%, pretože je veľmi ťažké si predstaviť, ze sa pri svoje práci nestretnete ani raz s konkrétnym menom, adresou, mobilom a pod. Osobne som ešte nestretol jedinú firmu, ktorá by pod nariadenie GDPR nespadala.

    Aj pri právnických osobách prichádzate do styky s osobnými údajmi fyzických osôb. Okrem toho predpokladám, že robíte služby klientom, u ktorých sa tiež dostávate do styku s osobnými údajmi ich zamestnancov a pod. a musíte mat podpísanú tkz. Sprostredkovateľskú zmluvu. Taktiež máte asi web stránku, kde ste povinný zverejniť tkz. Informačnú povinnosť. Vy sám ste možno zamestnancom vo vlastnej firme a ste prihlásený na Sociálnej a zdravotnej poisťovni, čo je už tiež dôvodom na to, aby ste mal hotovu GDPR agendu.

    V prípade, že som nehádal správne, skúste mi keď-tak zavolať na 0911 471 333 a ak mi priblížite predmet svojej činnosti, tak Vás môžem presnejšie usmerniť. Pekný deň.

    GDPR jednoosobová s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.