Zavrieť

Porady

Kuny

Na povale sa mi udomácnili kuny. Akým spôsobom sa ich dá zbaviť.?
5 komentárov     zbaliť
buchač Kuna je zákonom chránená...takže bacha na zabíjanie.
Použiť je vhodné plašič, pasca, odpudzovač...
Na nete je návodov plno...
skuš inak minule sme si púšťali tie zvuky z plašičiek na inej frekvencii. normálne fyzická bolesť...
focus3ccd A to je prave ten problem. Ultrazvuk z plasiciek skodi aj ludskemu zdraviu. Preto sa doporucuje minimalne 10m od ucha. U cinskych produktoch sa toto ani nedocitate.. btw. ani toto kuny neodplasi...
Terezia13 plašičom neverím - máme v garáži a "milé" myšky najviac kakajú pod plašičom
Magie77 Suseda mala tiež kuny na povale. Nevedela, čo s nimi. Raz, cez zimu sa pozrela na strechu keď nasnežilo, na streche bolo vidieť ich cestičky kade chodia. Tak zistila, kade chodia dnu...po strome hore až na strechu. Vy sledovali kedy chodia von, vyrezali konáre, ktoré smerovali na strechu a bolo po probléme....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    jediné - naučiť sa s nimi žiť, my už roky počúvame "dupotanie" kuních capiek, ale nijako nškodia, aspoň sa na povale neusalaší iná škodlivejšia potvora
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    focus3ccd Kym ti nedotrepe nad vikier uhynuteho jeza. Ten smrad v obyvacke nikomu neprajem zazit... A kym ti nezacne prezierat difuznu foliu a vynasat vatu, tak to neriesis
    Terezia13 sú pasce ale kuna je inteligentná, možno mladé sa chytí, skúsiť dať nejakú lákavú návnadu, ak sa podarí niečo chytiť, treba to pustiť ďaleko od obce
    Mária27 https://www.facebook.com/Top-Fun-577...3Oo2FaqJUEYd-O
      zbaliť

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Upchať diery, aby sa tam neodstali. Oceľové sieťky sú stále v predaji.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    focus3ccd Toto je super, ale celu strechu neochranis. V uzlabiach na skridlovej streche su samolepiace penove trojuholniky, proti privalovym dazdom. S tym si hravo poradi..
    PotPalo No neviem, ale nejako to musí ísť. Dať sieťky z vonka aj z vnútra, čo najviac zábran. Aj keď to nebude na 100%, bude to pre nich ťažšie a možno pôjdu inde kde to je bez prekážok.
    focus3ccd Ja som sa nieco naupchaval... A pouzil hromadu zajacieho pletiva... Vzdy si nasla cestu.. A nie jedna. Jednu som aj chytil do pasce. A aj zgegla. A prisla opat dalsia..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.