Zavrieť

Porady

Osobny bankrot a konkurz

Dobrý den .Potrebovala by som poradit som v konkurze.....1/,,,,,,Požiadala som o ochranu obydlia,lebo bývam v nehnuteľnosti v byte kde som 1/3 vlastník.....mam pravo na 10000e/ čo je podla zákona ochrana obydlia/,keď brat odkúpi moju časť za 10 200e?
2/.....Prečo mi chce dať správca podpisa t papier ,že stou cenou suhlasim......nebudem mat s tým v budúcnosti problém ked cena mojej 1/3 bola odhadovana na 20000e......
3/,,,,,,sused zbankrotoval . ale jeho manželka nie ....teraz si kúpili si nove auto za 17000 ,.ktoré je písane na manželku.....nieje to protiprávne konanie .....mohol to ,keď zbankrotoval??..... Vopred ďakujem
Naposledy upravil bebikamt : 30.07.20 at 16:42
14 komentárov     zbaliť
kopretinka Čo???
bebikamt ako ?....ved som to napísala zrozumiteľne....
buchač Henten slint napísaný zrozumiteľne ??? To nemôžeš myslieť vážne....či ?
misoft Pekná zlátanina nezmyslov!
1) Ako môže niekto odkúpiť tvoje, ak s tým nesúhlasíš?
2) Správcu je veľké H0vno, do toho, za čo sa odkupuje/predáva
3) Čo je ťa do suseda? To by si potom riešili iní - TY sa do toho NESTARAJ!
kopretinka To je asi správca konkurznej podstaty,ale je to tak domochlené,že neviem,kto tomu rozumie.
bebikamt keď nevieš odpovedať, tak sa do toho nestaraj ty vieš velke prt....ten čo pracuje z osobným bankrotom a konkurzom ,vie čo som napísala.....
bebikamt samozrejme, že správca konkurznej podstaty...neviem ako to mam lepšie napisat 3...otázky ktoré ma zaujímajú ...
bebikamt Správca môže speňažiť obydlie iba formou dražby
Výšku nepostihnuteľnej hodnoty obydlia stanovuje Nariadenie Vlády Slovenskej republiky č. 45/2017 z 15.02.2017, ktorým sa vykonávajú niektoré ustanovenia ZKR (ďalej aj ako len „Nariadenie“) na sumu 10 000,- €, ktorá nepodlieha konkurzu.
Ak dôjde k speňaženiu obydlia dlžníka, správca poukáže sumu, zodpovedajúcu nepostihnuteľnej hodnote obydlia (10 000,- €
Ak v rámci speňažovania obydlia dlžníka dôjde so súhlasom dlžníka k uplatneniu práva na vykúpenie speňažovaného majetku z konkurznej podstaty zo strany príbuzného v priamom rade, jeho súrodenca alebo manžela, nepostihnuteľná hodnota obydlia sa započítava na úhradu kúpnej ceny (§ 167r ods. 3 ZKR). .....a to je ta moja otazka .....ked vyplati brat 10200.....Mam narok na nepostihnutelnu cast obydlia aj ked som 1/3 vlastnik.?...podotýkam ,ze budeme musieť do podnájmu...brat tu chce byvat sam....
misoft bebikamt (Včera 18:16) keď nevieš odpovedať, tak sa do toho nestaraj ty vieš velke prt....
--------------------------------------------------------------------
A TY zase vieš veľké prt......... tu ti pripomeniem:
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Zadávanie otázok
V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval.

Lenže ty si to napísala ako tataromongol z ruskočínskeho pohraničia...
Dáša_ dosť málo informácii - požiadala si o konkurz alebo o ochranu pred veriteľmi (splátkový kalendár). Uplatnila si nepostihnuteľnosť obydlia? Sú na byte uplatnené záložné práva? V akej výške? Aké sú celkové dlhy? Na otázku sa nedá odpovedať len tak ľahko
bebikamt konečne niekto kto sa tomu trochu rozumie....požiadala som o bankrot moje prijmi by nestačili na splátkový kalendár......áno uplatnila som si nepostihnuteľnú časť obydlia.....na byte niesu i žiadne ťarchy ani záložne práva ....dlh som mala 20000 euro bola som ručiteľom.
Dáša_ byt bol ohodnotený na cca 60000?
bebikamt Áno veď som písala že moja 1/3 bola ohodnotená na 20000.....
bebikamt 1/3by nik nekúpil ....tak brat ponúkol správcovi tú najmenšiu sumu čo bolo 10200€
...lebo keby správca konkurznej podstaty by vyhlásil dražbu ,by musel dať cenu, ktorá bola ohodnotená znalcom...20300€ podotýkam že sa jedná len o moju časť čo je 1/3....podľa zákona by mal vyhlásiť dražbu....ale bratovi poveda,l že sa to dá aj takto .... žiadosť a ponúka ešte pred dražbou a tým pádom sa dražba konať nebude....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    kopretinka 30.07.20 09:57 odstránil(a) z Porady

    Osobny bankrot a konkurz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.