Zavrieť

Porady

Vysavač - porucha

Dobry den, aky velky problém to je ( vid foto ) t.j povolil kontakt do motoru vysavača, tak neviem bude sa to musiet cele rozoberat a napojit alebo sa to da brat ako mala oprava ? Servis vyrobcu som kontaktoval ale je víkend a ja by som rad odpoved skor ako za X dní a hlavne viac názorov nie len nazor servisu ktorému ide samozrejme o prachy, dakujem
Naposledy upravil Jurašek : 13.08.20 at 11:14
ss.jpg  
D.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

  posledný svojho druhu PotPalo
  No to si posral. Však to tam normálne zastrč a je opravené. Teda pokiaľ tam je v tom plaste drôt, ten má prechádzať tou štrbinou v strede. Inak máš problém. A nabudúce už pri odpájaní takéhoto konektoru budeš vedieť, že treba stlačiť páčku, ktorá je schovaná pod tou bužírkou na kábli, je to zámok ktorý drží konektor proti samovoľnému vytiahnutiu.
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Jurašek ....nesnažil som sa odpajat, ale pri pokuse ulozit motor na miesto sa drot zlomil a spoj vyskočil. Shitt no potreboval som to potvrdit ze je ulomeny konektor a bude treba rozobrat motor a pripojit na tu ,,cievku,, či ako sa to vola, lebo tam sa drot zlomil vid. nové foto
  PotPalo Aha. Slabý drôt (možno hliník nalakovaný na červeno), ostal odlomený v tom plechu. Keby sa koniec drôtu dal vytiahnuť, dá sa to opraviť. Pokiaľ ale vedie niekde pod vinutie, a to je zaliate lakom, to už len tak neopravíš. Neviem či sa s tým oplatí babrať, nový motor sa dá kúpiť v akcii za 10€. (www.avelmak.sk)
  Jurašek počkam na servis ETA čo ponuknu alebo fakt rozmontujem a najdem koniec :-P a napojím sam ( vysavač a motor v dobrej kondicii - bola by ho škoda )
  misoft Dalo by sa to opraviť, ale to by si musel rozobrať komplet celý motor. Na obr. 3,4 je totiž konektor, ktorý je prispájkovaný k vinutiu (cievke) - obyčajná mäkká pájka (slaboprúda) je nanič, pájkuje sa to tvrdou pájkou.
  PotPalo Ale prd spájka, tak kvalitne sa to robilo kedysi. Teraz sa chce ušetriť na všetkom, ešte aj na práci. Ako je vidieť: Drôt z motoru sa pretiahne tou štrbinou v plaste, a naň sa narazí konektor, jeho výrez v tvare V obopne drôt, teda sa do neho zakusne. Bez spájkovania. A vibráciami sa časom drôt aj presekne, čo sa aj stalo. Plánovaná životnosť. Akurát súdruhovia zle nastavili čas rozpadu.
  Jurašek potvrdzujem, žiadne pájkovanie ale ako PotPalo píše len drot pretiahnuty cez štrbinu ( ešte tam ten ulomeny kusok je vid foto 3,4 ) , dnes mam preto v pláne rozobrat a najst koniec ale nie je mi jasné to uchytenie ak by sa mi to vobec podarilo, tj či sa to V-čko potom jemne stlačí klieštami a drot sa tak uchytí alebo ? Plus ako vobec rozobrat motor, či je šrobovací alebo ako dostat dnu...hmm, dakujem zatial za Vase rady.
  ps: tak z eshopu mi napísali ,,že do tejto Číny nemaju,, a niekto napísal zase že to doma nemam šancu rozobrat, že je to lisovane, tak super pre milimeter drotiku ulomeneho kupovat novy motor, ffs
    zbaliť

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.