Zavrieť

Porady

Chov psov v obytnej zóne

Dobrý večer bývame v malom meste v bytovkách. Hneď vedľa máme záhradky a detské ihrisko. Problém je, že jeden pán, ktorý nebýva v týchto bytoch, ale vlastní záhradku hneď pri detskom ihrisku chová 4 psy (nemecký ovčiak) 1 jazvečíka a sliepky, morky, husi a kozy. Keďže viacero susedov chová sliepky alebo má jedného psíka v zahrade tak sa to snažíme tolerovať, pretože nikoho tým neobťažujú. Lenže tie jeho psy sú v jednom koterci, vkuse vrčia a už mu aj ušli a roztrhali mu hydinu. Ušli už aj mimo pozemok. Je toho ale viac. Na záhradke má plechovú garáž, ale nemá k nej prístupovú cestu. Autá parkuje na mestkom pozemku meter od detského ihriska, pasie tam aj kozy, takže bobky sú všade. Ide o to, že to ihrisko je vždy plné detí. Keď to jeden zo susedov natočil na mobil tak naňho podal trestné oznámenie, že ho natáčal bez jeho povolenia. Chcem sa teda opýtať ako to riešiť? Má niekto skúsenosť s chovom zvierat v obytnej zóne? Môže sa to vôbec? Viem, že najlepšie je sa obrátiť na mestský úrad či mestskú políciu, ale nechcem aby to skončilo pokutou a život ide ďalej. Chceme to vyriešiť rýchlo. Je lepšie spísať petíciu, alebo len podať sťažnosť? Za všetky odpovede ďakujem
Host333 Jediné čo som na stránkach mesta našla je že sa nesmú vodiť psy na detských ihriskách. O chove iných zvierat som nenašla nič, len ohľadom chovu včiel.
besttracker najdi si Všeobecne záväzné nariadenie mesta,je to XY stranovy dokument,mali by ho mat vsetky obce a mesta,su tam definovane aj rozmery kolko m maju sa chovat zvierata od plotou,ale v skratke ked si ho precitas nemozes prakticky skoro nic robit....,ale ked sa to vyhroti dopadne to ako v sturove s Spievajúcim domom :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Príspevok zbalený
    spam
    kopretinka Začni so sebou

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Chov hospodarskych zvierat upravuje v kazdom meste prislusny miestny urad - urcite k tomu ma aj VZN, treba zacat jeho nastudovanim.
    Osobne si myslim, ze ak ma zvierata riadne nahlasene, v chove mu nezabranite.
    Jedine, co mozete napadnut by bolo, ak by naor. usli a ohrozovali niekoho.
    Znecistovanie verejneho priestranstva moze byt priestupkom, max. to viete napadnut, ale nesmiwte ho fotit ci natacat na kamwru - to ako dokaz nie je pouzitelne.
    Parkovanie auta na mestskom pozemku, ak tam nie je zakaz parkovania, vam nema co prekazat.
    Byvate v podstate na dedine, treba sa prisposobit takemu stavu.
    Otazka je, preco vam vadi prave tento jeden sused a ci vadi len "bytovkarom" - potom sa treba zamysliet.
    Akekolvek riesenie urcite nebude rychlo.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Host333 Parkuje na trávniku, myslím že ani na dedine sa nesmie parkovať na tráve. Ostatný sudesia chovajú tak max. 5 sliepok. A v 3 záhradách majú psa.Takže vlastne tak ako je na Slovensku zvykom, psy môžeme riešiť až keď sa opäť dostanú von a pohryzú dieťa alebo dospelú osobu?
    ivka70 Mas snad pocit, ze ti niekto dal pravo obmedzovat niekoho, co bude robit na svojom sukromnom pozemku? Chces definovat, ci moze mat niekto jedneho alebo 4 psov? Pokial sa o nich riadne stara, netyra ich a nezanedbava, je to cisto jeho rozhodnutie.
    Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. https://ficek.sk/co-robit-ak-nas-obtazuje-sused-28043 To asi nerobi.
    Odstahuj sa na samotu do lesa, tam ti nebude prekazat, co robia susedia.
    Lebo ako je na Slovensku zvykom, nasla si si nepriatela - a je jedno, ze budem obmedzovat je jeho, hlavne nech robi, co sa mne paci.
    buchač Lebo ako je na Slovensku zvykom, nasla si si nepriatela - a je jedno, ze budem obmedzovat je jeho, hlavne nech robi, co sa mne paci.
    ==========================
    Nesúdil by som vopred. Je tu len jeden pohľad na situáciu.
    Ale čo ak je ten pohľad správny ? Veď :
    - chová okrem psov aj iné zvieratá...ale v záhradkárskej kolónii.....a pokiaľ viem, tak chov v takejto lokalite nie je kóšer....respektíve je nutné povolenie.
    - kozy v blízkosti detského ihriska ? Ta fasa....
    - parkovanie kade tade ?

    Ako vravím...je tu len jeden pohľad. Ale ak je info pravdivé, nuž pánko si koleduje o problémy.
    Začať by bolo potrebné jemnúčko...mestská polícia, potom štátna (raz, dva krát...a dokolečka dokola)...a nakoniec pritvrdiť žalobou na súd ohľadom odstránenia daného stavu.
    ....a také nahlásenie na Slobodu zvierat a podobné organizácie tiež dokáže divy.

    P.S.:
    Osobne sa ale čudujem, že ešte nikto nehnal tie kozy ta het od detského ihriska....
    korela treba zažiť tú bezmocnosť okolobývajúcich, potom odporúčať rady. Papier veľa znesie, človek je krehký tvor a má jedno zdravie a zodpovednosť za seba aj svoju rodinu.
    ivka70 To chapem, len neviem, co v tomto pripade ohrozuje krehke zdravie obyvatelov bytovky - 4 psi, ktori raz usli alebo parkovanie pana mimo garaze, ku ktorej nema pristupovu cestu?
    Vies, zazila som obyvatela bytovky, co kupil lacny byt v satelitnej dedine kusok od mesta a stazoval sa, ze ludom v dome pri bytovke kikirika rano kohut.
    Asi v podobnom zmysle je zadanie otazky.
    pavol54 Parkovanie na trávniku rieši zákon o cestnej premávke, 8/2009 §25 ods.1 písm s),u)
    Host333 Pravdaže kozy stále vyháňame ale sú priviazané aby mu neušli na cestu.
    buchač Šak urob štýlom ... " Ja nič, ja muzikant "....a kozičky sa samé od seba vyberú na samovražednú misiu.
    Host333
      zbaliť

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Bolo by dobré zaviesť progresívne zdaňovanie psov (podľa množstva a veľkosti)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft A tiež podľa zúrivosti a štekotu....
    pavol54 to ako odmeriaš? malá čivava a veľký vlčiak v byte jeden psík v byte alebo zo päť to sa dá kvantifikovať
    marleau bolo by dobré zakázať chov psov
    besttracker a zaviest trest smrti za nelegalnu drzbu psa :-D
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tu je širšie - ale málo možností
    https://ficek.sk/chov-hospodarskych-...sho-domu-13335
    sťažovala by som sa na mestskom úrade každý mesiac, skúsila by som to aj cez médiá
    možno pomôže
    https://www.pravnenoviny.sk/susedske...rat-na-pozemku

    Chov psov v obytnej zóne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.