Zavrieť

Porady

fakturacia za likvidáciu výmenníkovej stanice

Dobrý deň,
poskytli sme službu, zlikvidovanie starej výmenníkovej stanice. Náš zamestnanec išiel s odpadom z tejto stanice do šrotu a tam dostal na svoje meno doklad a peniaze. Firma ktorá si u nás likvidáciu objednala požaduje, aby sme vyhotovili faktúru poníženú o túto šrotovnú hodnotu. Mám dilemu-1. nemal by byť ten doklad za šrot na meno našej firmy? aby sme to mohli odpočítať z tejto faktúry? Je to vôbec možné započítať?
2. ja vyhotovím faktúru s DPH ? vo faktúre budú aj búracie práce, dopravné služby, odvoz šrotu (faktúrujem pre nepláctu DPH, my sme plátcami DPH). Resp. poraďte ako to vyfaktúrovať som z toho cela zmätena...
7 komentárov     zbaliť
Mila123 1) má to byť na meno spoločnosti
2) Vaša fa bude s DPH (tieto práce nemôžete fakturovať pre neplatcu bez DPH, sú výnimky , ale tieto služby pod výnimky neplatia)
ivkň ešte čo sa týka 1. bodu, ak by zmenili ten doklad zo šrotovného na meno našej firmy tak ja by som ho mohla zúčtovať s vyfakturovanou sumou na inú firmu v OMEGE?
ivka70 Asi by si to uctovala ako prijem firmy a potom znizila o tu sumu fakturovanu ciastku.
Este mohol byt ten papier aj na tu druhu firmu ..... ved to bol ich majetok, oni mali za to dostat stotovne ....
romana147 " ved to bol ich majetok" , lenže im sa nechcelo za svoj majetok brať na seba náklady - rozobratie a odvoz , ale iba príjmy - peniažky za šrot
ivka70 preto si objednali tuto sluzbu u inej firmy ... to ale nic nemeni na tom, ze rozoberana stanica im stale patrila a srotovat ju mali realne oni .....
romana147 " si objednali .. srotovat ju mali realne oni "
takže ty vieš , čo majú v tej objednávke / zmluve , , aj vieš , že VS bola samostaný HIM
ivkň keď vám poviem, že písomná objednávka ani nebola, iba telefonicky....až mi je slabo....takéto katastrofy mi moji konatelia zabezpečili..a ja neviem kam z konopy...Nakoniec šrotovná firma mi doklad nechce prerobiť na našu firmu, tak musím asi čestné prehlásenie písať, že náš zamestnanec pracoval na tej zákazke...a že to zaviezol na zlikvidovanie a financie odovzdal našej firme...A teraz varianta...buď1. to vyplatím nášmu objednávateľovi a on nám vyplatí potom celú sumu faktúry, Alebo2. to nejak započítam s tou vyhtovenou faktúrou...Len nechcem miešať hrušky a jablká. Lebo fakturujem jednému, a doklad za šrotovanie je vlastne od inej firmy, že nám to bolo vyplatené...či urobiť trojzápočet? ja už fakt neviem...zbytočne mi rozbili týždeň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    fakturacia za likvidáciu výmenníkovej stanice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.