Zavrieť

Porady

Vie mi niekto poradiť ,ohľadom mojej otázky o zdravotnom poistení?

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať .Vie mi niekto poradiť ,kto bude za mňa platíť zdravotné poistenie ak mám priznanú doživotnú rentu(choroba z povolania) a končí mi podpora z úradu práce kde som bol doteraz evidovaný po vzájomnej dohode o ukončení pracovného pomeru z tohto dôvodu so starým zamestnávateľom .Alebo aký je ďalší postup ,keď mám priznaných 70 bodov na zníženú pracovnú schopnosť.???? Ďakujem
Naposledy upravil Mária27 : 19.08.20 at 06:26
8 komentárov     zbaliť
ivka70 mas aj invalidný dôchodok?
daso81 .... nie, lebo by sa mi asi krátila renta a tá je vyššia.
ivka70 Ale len kratila, ID + zvysok renty by bol na tych istych peniazoch.
Kazdopadne pri vypocte ID by sa ti zohladnili aj roky do dovrsenia veku starobnehgo dochodku, co sa ti teraz nedeje a pri ziadosti o starobny dochodok budes mat zapocitanych rokov menej, co moze mat vplvv aj na vysku SD.
daso81 Ďakujem za odpoveď
veronikasad Mas preukaz TZP vystavený Uradom práce?
daso81 Zatiaľ nemám , ale asi by som mal vybaviť !
Katy a R samotný preukaz ŤZP ti k neplateniu nepomôže - len ku zľave na poistnom - máš problém ostať v evidencii UoZ ? (ak teda nemáš prácu)
daso81 Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nechápem celkom - tých 70 BODOV?
    Za poberateľov dôchodku (aj ID), za evidovaných v ev UoZ, za invalidných občanov (priznaná invalidita -aj keď nepoberajú dôchodok) je platiteľom ZP štát.
    A môžeš byť aj naďalej v evidencii - čo ak sa ti náhodou nejakú ľahšiu prácu ponúknu??? resp nejakú dotáciu ... niekedy aj motyka vystrelí.
    ešte doplnenie - že ak niekto aj popri dôchodku má príjem - ide o súbeh dvoch platiteľov ZP - a z príjmu si potom platí sám (zák o ZP)

    Vie mi niekto poradiť ,ohľadom mojej otázky o zdravotnom poistení?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.