Zavrieť

Porady

Potvrdenie vydanej faktúry odberateľom o prevzatí faktúry

Ak vystavím faktúru pre krajinu vrámci EÚ, prípadne export, musím mať potvrdenie, že odberateľ faktúru (nie tovar, službu) prevzal? Pozerala som zákony a neviem nájsť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Liptáčik Rada síce dobrá, ale v prípade zahrančných faktúr nezrealizovateľná. Občas sa nad nami niekto zmiluje a potvrdenú faktúru nám zašle mailom. Väčšina to neurobí. Práve preto zisťujeme, či je potvdenie o prijatí faktúry zakotvené v zákone. Preto tá otázka
    marjankaj A preštudovala si si všetky zákony?
    A pre koho to potvrdenie potrebuješ? Pre manžela?
    Liptáčik Pozrela som si zákon o DPH, nenašla som, že musím mať potvrdené prevzatie faktúry. Nie je to "pre manžela", len chcem mať všetko "naporiadku"
    marjankaj Tak napíš Matovičovi, aby to dali do zákona, keď je to také dôležité.
    Liptáčik Prepáč, ale dala som otázku, na ktorú som hľadala odpoveď. Ľudia sme rôzni, niekto prikladá dôraz detailom, niekto nie. Ja mám klienta, ktorý si na detailoch zakladá a tak som zisťovala, či náhodou niečo neporušíme. Takže poslednú odpoveď nezaradím medzi férové. Škoda.
    marjankaj No ja dostávam mesačne faktúry od telekomu a ani raz ma nenapadlo posielať potvrdenie, že som faktúru obdržal a ani to nikto odo mňa nežiadal.

    A nechcela by si ešte posielať potvrdenie, že si to potvrdenie od nich dostala? A nebodaj ešte overené notárom?
    harmonika Pozri si par 43 ods 5 zakon o dph.
      zbaliť

    Potvrdenie vydanej faktúry odberateľom o prevzatí faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.