Zavrieť

Porady

Okno v štíte

Prosim vas poradte ako vyriesit okno v tomto štíte? fotene zvnutra
Fotografia-0184.jpg  
12 komentárov     zbaliť
ivka70 A tie existujuce stavebne otvory na to nejde pouzit?
buchač Ako vravíš, tak foto je zvnútra.
Hm...a to nedáš aspoň info, že kvôli čomu chceš riešenie ?
Nedáš info, že čo (prípadne) bude na tej povale, či bude nasledovať prestavba na obytnú časť...atď ?
Myslím si, že je tiež trochu dôležité, ako to vyzerá z druhej-vonkajšej strany...či ?

...a okno samotné ?
Urvať solídny preklad, tehly vybúrať kvôli svetlu...osadiť okno podľa vlastného uváženia a je vymaľované.
Alebo otvory zamurovať a urobiť svetlíky....
kyci z druhej strany je normalna hladka fasada,ten pilier mi pripada ako protivaha k stitu,chcem zobytnit podkrovie a chcem tam okno aspon 90x90cm,tie otvory ,to sa kedysi robilo take diery,potrebujem vediet ci mozem cast toho piliera zburat?
buchač Hm... či môžeš zbúrať ??? Šak zbúraj aj celý a nie iba časť.


...a čo tak spýtať sa na problematiku statika ?
Nebolo by predsa len vhodnejšie ?
misoft Ten pilier... ako pozerám na tú "kvalitnú" fotku - dole ako keby nepokračoval - teda je tam domurovaný dodatočne. Hore - nezdá sa, žeby podopieral krov. Treba preveriť, ale asi bol domurovaný dodatočne na podporu toho štítu (je dosť vysoký). Ak by nebol nosný, dalo by sa uvažovať o odstránení (ale to by si musel uvažovať aj o posílení toho štítu, bez piliera vy nebol odolný proti tlaku zvonku).
marjankaj Ty si teda fotograf. Až teraz mi došlo, že tá fotka je na ležato.
misoft - alebo: fotka je správne, len ty máš hlavu zle orientovanú.... (srandujem).
kyci ok ,ta fotka nestoji za vela ,ja viem je tam zle svetlo,ten pilier ide od prizemia
marjankaj Zprava doľava. Alebo naopak?
marjankaj Dušan, hlavne že ty si správne orientovaný
misoft Sám napísal - fotka nič moc... z toho rozmazaného sa nedalo riadne vyčítať. Preto som len konštatoval. Ale pokiaľ je priebežný už od základov - tak nemôže ísť dole, lebo pravdepodobne bude nosný (pre krov).
korela Pod povalou máš koľko okien na podlaží? Aké majú tvary a rozmery, keď uvažuješ nad štvorcom? Bolo by vhodné robiť úpravy na tvojom dome aj v súlade s okolitou zástavbou, málo foto a info. Fasáda je vizitkou majiteľa.
Nedá sa o čo oprieť pri odpovedi, ty si aj tak budeš riešiť svetlo svojou cestou ako väčšina laikov, osobne som za dve okná, tieto otvory iba zväčšiť a žiadne jedno hotové okno nevkladať do stredu, a dať ich vyrobiť na zákazku. Ešte môžeš otvoriť strechu kvôli dostatku svetla. Prečo každý podceňuje prácu architekta, ak nie sú peniaze, tak aspoň jednu základnú konzultáciu. Tej ľudovej tvorivosti je na Slovensku dosť a bude iba pribúdať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    pilieru sa ani nedotýkaj, však ten ti drží celý krov...alebo vieš čo? odrež z neho, hlupákov na svete netreba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.