Zavrieť

Porady

Firma v ťažkostiach (SZČO) - preukázanie majetku v daňovej evidencii

Dobrý deň. Mám otázku. Ako posúdiť majetok fyzickej osoby ktorá vedie daňovú evidenciu? V daňovom priznaní sa uvádza len zostatková cena hmotného a nehmotného majetku, zásoby a pohľadávky. Do hodnoty majetku však podľa môjho názoru patria aj prostriedky na účte a v pokladni (tak ako v jednoduchom účtovníctve). Hodnotu majetku potrebujem preukazateľne vyčísliť z toho dôvodu, aby som dokázala správne posúdiť či je SZČO podnikom v ťažkostiach alebo nie. Stav účtu dokážem samozrejme doložiť výpisom z peňažného ústavu. Stačí na vyčíslenie stavu pokladne kniha pokladne alebo ako by som mala preukázať stav prostriedkov v pokladni ? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Mila123 stačí, ale pre potreby Opatrení z UPSVaR tieto údaje neberú do úvahy (i keď je to majetok), žiaľ...
EKO-HAUS Ale je to predsa taký istý majetok ako v jednoduchom účtovníctve, je to iný (legálny) spôsob evidovania tohto majetku. Prečo by to nemali brať?
Mila123 predpisy EÚ, Ing. Tužinský Martin (daňový poradca) robil k tomu na začiatku webinár, spomínal to, že je to tak....pozrite si k tomu príslušné predpisy EU, i napriek tomu, že SR odpustili právnické osoby v ťažkostiach, FO sa tak nestalo.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Firma v ťažkostiach (SZČO) - preukázanie majetku v daňovej evidencii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.