Zavrieť

Porady

Problém s rýchlosťou WIFI -len download

Po zapnutí NTB mi ide download veľmi pomaly 1-10Mb. Keď resetujem wifi v nastaveniach a zadám znovu heslo ide na 40-50Mb. Po opätovnom zapnutí NTB je to zase pomalšie, na inom NTB je to hneď rýchle..
NTB je Lenovo G50.
Naposledy upravil strkar : 11.09.20 at 12:19
4 komentárov     zbaliť
misoft To buď rád že máš 1-10 MB/s!!! Megabyte!!!), pretože sa to viac uvácza v Mb/s (Megbit) - a to je OBROVSKÝ rozdiel, Lebo 10MBps = 80Mbps a to je už slušná rýchlosť na WiFi.
Nandrolon Myslím, že on to píše práve v Mbit/s nie v MB/s.
Najskôr by som sa napojil na router, či náhodou niekto iný nie je pripojený, ktorý "žerie" časť dátového toku. Potom prejsť notebook antivírom a antimalwarom, či sa tam niečo na pozadí neodosiela. Prípadne cez správcu v NTB pozrieť ktoré procesy momentálne využívajú dátový tok.
misoft Ak je to tak... že zapne NB a odrazu mu "padne na 1-10Mbps - tak má zle nastavenú WiFi kartu v NB.
strkar V tom nie je problém. Na ostatných 2 NTB je rýchly download.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak je to tak ako píšeš - po spustení NB sa to spomalí - je potom asi zle nastavená WiFi karta.
    Otvor centrum sieti - klikni LTM na tvoje "pripojenie" - zobrazí sa stav Pripojenie bezdrôtovej siete - Vlastnosti (tie dole!) - po objavení novej karty pri Pripojiť pomocou (názov adaptéra) Konfigurovať - Spresnenie - nájdi si Wireless Mode Selection a tam nastav bud Auto, alebo 802.11b/g (prípadne aj /n) - to totiž určuje rýchlosť karty v NB (b= pomalé max 11Mbps; g=54Mbps [teoreticky 108Mbps], n=300Mbps)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    strkar Bolo tam nastavené auto. Keď som to prestavil na 802.1b/g, išiel download do 10Mb/s, takže som to vrátil na auto.
    misoft Musí mať aj 802.1n
    strkar Nemá, len 802.11b, a b/g
    misoft Poprosím - netrep!
    Hľa:
    https://www.notebookcheck.net/Lenovo....160602.0.html
    Ak je to taký, aký máš, tak máš tam
    :adaptér Intel Wireless-AC 3160 (a / b / g / n = Wi-Fi 4 / ac = Wi-Fi 5)
    Skontroluj si v nastaveniach svojej WiFi karty v NB (cez Ovládacie panely - Správca zariadení - Sieťové adaptéry - meno wireless adaptéra - PTM - vlastnosti - Spresnenie - tam si musíš nájsť (prehľadať jednotlivé položky) a nastaviť full duplex (z hlavy ti nepoviem, ako sa tá položka volá, práve som prešiel na iný NB a na Win10 - takže sa ešte "učím" tie finty na ňom) - vtedy WiFi adaptér pôjde naplno.
    strkar Pošli mi prt screen na strkar@azet.sk , lebo iné som tam nenašiel, ako som písal predtým. Dík
      zbaliť

    Problém s rýchlosťou WIFI -len download

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.