Zavrieť

Porady

Vydutá batéria v ntb?

Zdravím, viete mi z fotky povedať, čo tak vydulo klávesnicu? Je to nafúknutá batéria? NTB som v poslednom čase mala stále zapojený v elektr.sieti, baterka nič nedržala, ani sekundu. Je možné, že ak je vadná batéria, že si ju viem vymeniť sama, či radšej servis? Ďakujem za odpoveď.
IMG_20200902_184627.jpg  
20 komentárov     zbaliť
marjankaj A ako máme odhadnúť tvoje schopnosti?
kacka6 Vy asi nijako ????
marjankaj Tak to je asi aj pravda.
buchač Raz baterka...raz batéria...to kto sa má v tom vyznať ?

Batériu by sa tam ešte dala dať...ale baterka ???
Nandrolon Tie nabíjacie sa väčšinou nazývajú "akumulátor".
kacka6 V poslednom čase tuto dostať normálnu odpoveď je heroický výkon..
marjankaj Ceetika a daj teraz aj ty normálnu odpoveď. Ukáž svoje kvality.
kacka6 Mám sa pri výmene obliecť do pyrotechnického obleku, či to už teraz nebuchne, keď to pár dní stalo v kľude? ????
kacka6 No odmontovala som kryt a vyzerá to na servis, lebo batéria je akokeby v takom čiernom puzdre a poprepájaná s rôznymi káblikmi, kde je +/- a tie káble sú zas napojené na dosku. Dala by som fotku, ale neviem ju už tuto vložiť.
marjankaj A čo som ti radil ja?
kacka6 Šak som to aspoň skúsila.. ale tá výmena môže byť zaujímavá :-D
buchač Výmena batérie je otázkou pár minút.
Dám dole kryt, vyberiem batériu a dám novú.
Žiadne kabliky a iné onačiny....
kacka6 Pán Buchac, dajte mi mail, nech vám hodím obrázok môjho "ukotvenia baterie". ...ja to na ľahkú výmenu nevidím, lebo káble, pásky... Ale veľmi rada by som ju sama si vymenila a ušetrila.
buchač Ja som drahý... Dám najprv číslo účtu ? Očakávam platbu vopred vo výške 250€....Až potom sa budeme baviť o oprave....
misoft Ďuri - v nie každom NB sa to dá vymeniť! A podľa foto - toto bude ten horší prípad. Nevyberateľná!.
misoft Nenapísala si značku, ani model notebooku (to máme uhádnuť?)
Niektoré NB majú batériu (správne akumulátor) vyberateľný - vtedy sa dá objednať novž), iné majú ho v sebe napevno - teda výmena je možná v servise.
Podľa foto: asi bude akumulátor nevyberateľný, podľa deformácie - okamžite do servisu - ak je to akumulátor, nemá dlho k destrukcii.
buchač ...ááá kuwa, misoft došiel...
Zachráň sa, kto môžeš...ľudia...utekajtééééé....
kacka6 NTB je Umax Visionbook 13wa, bateria "Nabíjecí Li-Ion 5000mAh/ 7,4V". Jaj cítim sa ako za starých čias na intráku, čo sme ekonómovia boli spojení s FEI-karmi :-) a pýtali sme si od nich rady..
marjankaj V poslednom čase aj zadať normálnu otázku je zázrak. Základné údaje prípadne foto sa zásadne dáva až po vyčerpaní ostatných možností Ale hlavné je všetkých skritizovať.
misoft Ďuri - nič v zlom - ale teraz sa prejavuješ ako totálny **** - otvor oči, zisťuj, čo je už nové.
A rozlišuj vyberateľná a nevyberateľná. Vyberateľná je taká, kde na vybratie akumulátoru NEPOTREBUJEŠ náradie, nevyberateľná je taká, keď MUSÍŠ použiť náradie a OTVORIŤ notebook.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Skúsim teda normálnu odpoveď.
    Určite radšej servis.
    Takto si to potrebovala?
    kacka6 Áno vďaka. A radšej by som ho už nemala zapínať, že? Môže to buchnúť?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcite ju treba rychlo vybrat.
    Nam v praci takto "buchla" a odpalila cely notebook, teda elekroniku zakladnej dosky.
    Mozes to rozobrat a vybrat aj bez servisu, ale necakaj, kym sa ti stane to iste.
    kacka6 Ďakujem za milú odpoveď a dobrú radu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Notebook určite nepripájaj na sieť, môže sa batéria vznietiť.

    Ak vyzerá vnútro tak, ako na obrázku, tak batériu odmontuješ tak, že vytočíš tých 6 skrutiek na rohoch a v strede vpravo a v strede vľavo (označené červene), odpojíš kábel (označený žltou) a batériu vyberieš. Môže byť ešte prilepená obojstrannou lepiacou páskou o základnú dosku, v tom prípade ju treba opatrne niečím plochým a dlhým pomaly odlepiť.
    Naposledy upravil Chobot : 02.09.20 at 22:49
    Umax vision-označené.JPG  
    misoft Ja by som jej to neodporúčal robiť - Ten akumulátor je v stave, že môže kedykoľvek rachnuť. Na toto sú servisy.

    Vydutá batéria v ntb?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.