Zavrieť

Porady

dokedy poslať ELDP - starobný dôchodca

Poprosím o poradenie, pán má 6.9.2020 dovŕšený starobný dôchodok,ELDP podávam k 5.9. a v SP mi povedali: treba poslať ešte posledný výkaz-t.j. za 9/2020 a po podaní poslať ten ELDP. Teda stačí ak ho pošlem v októbri po podaní mesačného výkazu za 09/2020? Mesačný výkaz za 09/2020 bude normálne vypísaný, ako keď je ešte zamestnanec (nič sa nerozpisuje k 5.9.)?

Prosím o poradenie aj ku mzde za 09/2020. Tú pošlem normálne ako keby ešte nebol dôchodca a až po priznaní dôchodku pošlem opravné mesačné výkazy? Povedali mi, že tak do 3 mesiacov by mal prísť schválený starobný dôchodok.

Ďakujem veľmi pekne!
Naposledy upravil maped : 07.09.20 at 08:45
5 komentárov     zbaliť
Mila123 pán končí PPV?
maped nie, nekončí ešte, bude robiť do kanca roka
Mila123 tak potom som nepochopila niečo? ja dávam ELDP ku dňu nároku na D, a ak pracuje naďalej budete ukončovať ELDP až pri skončené PPV
maped áno, ku dňu nároku, len mi tá pani na SP povedal že až pošlem posledný výkaz kedy mu vznikol nárok teda za 9/2020 v 10/2020, tak vtedy mám poslať aj ten ELDP. Či to nie je neskoro, či sa na to nevzťahuje lehota 8 dní?
Asi si to kontrolujú podľa výkazu. Ďakujem pekne.
Mila123 čo kontrolujú? uvedomte si, že zárobok za rok 2020 sa neposudzuje na výpočet SD
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zmena odvodov bude az od nasledujuceho dna po vydania rozhodnutia o priznaní dôchodku podľa zákona platného od 1.1.2020 (§ 65a). Dovtedy plati vsetko a uz sa spatne mzda neopravuje.

    https://www.socpoist.sk/poradna-lay/...ium=all&page=1
    maped Ďakujem. Teda pošlem riadny mesačný výza za 09/2020 ako keby nebol ešte dôchodca a prosím Ťa pekne ELDP stačí k 5.9. ak pošlem po zaslaní mesačného výkazu za 09/2020?

    dokedy poslať ELDP - starobný dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.