Zavrieť

Porady

Zamestnanecká rada

Môžete mi prosím poradiť či v zákonníku práce je niekde uvedené že zamestnanecká rada má právo informovať zamestnancov ( napr. akčný plán, ....) Som zástupca zamestnancov a zamestnávateľ začína robit problémy že keď si zvolávanie so zamestnancami poradu o tom co sa dialo na stretnutí ZR a vedenia tak to robíme počas pracovnej doby a chce nás požiadať aby sme porady nerobili ale aby sme písomne na nastenkach zamestnancov informovali alebo robili porady po pracovnej dobe bez nároku na ich mzdu ( mzdu zamestnancov).
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Mate pravo informovat ale preco by ste mali robit informacne porady pocas pracovnej doby? Zamestnavatel vas ma platit za to, ze sa radite?
ella22 Porada= informovanie zamestnancov o bodoch preberanych na stretnutí zamestnaneckej rady a vedenia. ( Nie tajnych)
ivka70 Zamestnavatel nie je povinny platit takto premrhany pracovny cas.
misoft Počas pracovnej doby? Nemožné - vtedy máte pracovať. Ale zamestnávateľ je povinný poskytnúť prestávku - tak to urobte počas prestávky - tá sa do pracovnej doby nezapočítava. A bude vlk sýty i koza celá.
sito " Zamestnanecká rada je orgán, ktorý zastupuje všetkých zamestnancov zamestnávateľa. "

Orgán zasadne, má nejaký program, ktorý prerokuje a vypracuje z rokovania zápis. Ten zverejní na informačnej tabuli. A ten kto vie čítať s porozumením sa vo svojom voľnom čase informuje, že? BEZPLATNE!
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  sito je offline (nepripojený) sito

  sito
  Noo, keď si zástupca zamestnancov, isto si sa zaujímal o 10 časť 311/2001. Ak nie, čo si to za zástupcu zamestnancov?
  ella22 Jasné že áno ale nikde nieje uvedené že aj zamestnanci majú právo aby ich zamestnanecká rada informovala a to hlavne v pracovnom case. Prosím nebuďte múdra a prečítajte si otázku ktorá bola položená.
  sito Noo, ak to tam nie je uvedené, tak zamestnanci zo zákona na to nemajú právo, aby nepracovali a zamestnávateľ ich za to ničnerobenie platil. Či? Takže je to na dohode so zamestnávateľom. Navrhol nástenku, ak vám to nepasuje? Tak potom len po robote, pri pive.

  Odpoveď na otázku. NIE! Toto, JE!

  " § 238

  Právo na informácie

  (1) Informovanie je poskytnutie údajov zamestnávateľom zástupcom zamestnancov s cieľom oboznámenia sa s obsahom informácie.

  (2) Zamestnávateľ informuje zrozumiteľným spôsobom a vo vhodnom čase zástupcov zamestnancov o svojej hospodárskej a finančnej situácii a o predpokladanom vývoji jeho činnosti.

  (3) Zamestnávateľ môže odmietnuť poskytnúť informácie, ktoré by mohli poškodiť zamestnávateľa, alebo môže vyžadovať, aby sa tieto informácie považovali za dôverné."

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.