Zavrieť

Porady

Opatrovateľský príspevok

Dobrý deň, neviete mi poradiť podavala som odovolanie na opatrovateľský príspevok ktorý mi nebol priznaný. Je možné sa odvolať keď to bolo posunuté na ústredie?
A ešte jedná otázka ohľadom osobnej asistencie je možné ju priznať keď v rozhodnuti o opatrovateľskom mala napísané odkázanosť na pomoc inej osoby 4-6 hodin denne. Vopred ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    lenka - treba si uvedomiť - že príspevok na opatrovanie a asistencia sú dve rozdielne kompenzácie. nemôžeš si ich zamieňať. treba si pozrieť najskôr zákon (ich účel) - a potom si dobre premyslieť, že o ktorú kompenzáciu požiadaš. (že kde by mohli byť podmienky splnené) .
    S tým odvolaním som celkom nepochopila - lebo ak si sa už odvolala, tak len počkať na výsledok - či? (postup- poučenie by si mala mať aj v tom rozhodnutí)
    https://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447
    https://www.employment.gov.sk/sk/rod...e-postihnutie/
    Naposledy upravil Katy a R : 10.09.20 at 15:25
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka1309 Výsledok odvolanie je že mi to zamietli ma 3 stupen a to je malo keď ma mať V alebo VI. V rozhodnuti ma 75 bodov a s priemerným rozsahom odkázanosti na pomoc inej osoby 4-6 hodin denne .
    Tak preto má napadlo či by nebolo lepšie požiadať o iný príspevok. Neviem si predstaviť žeby mamina ostala sama doma.
    Katy a R nuž pri 3. stupni o príspevku na opatrovanie nemôže byť ani reči (tam ťažko odvolanie pomôže) .
    škoda, že si si skôr nezisťovala podmienky - pozri si lepšie tie kompenzácie (priložím zákon), aké sú možnosti - a možno neskôr môžeš skúsiť znova - (a ten účel!)
    misoft Nechcem ta sklamať, ale odvolanie ti nepomôže - skôr ti to zhorší. Sociálna politika štátu je taká ako je... čo najmenej platiť.
    Moji rodičia boli v VI. stupni odkázanosti - a dostali opatrovateľa 1,5 hodiny - teda dokopy 3 hodiny.
    O ostatné - podľa vyjadrenia úradov - sa máme postarať sami (ja s bratom) - na otázku na opatrovateľský bola bratovi doručená odpoveď - nemá nárok.
    A len na okraj - opatrovateľstvo sa vybavovalo 3 mesiace, než rozhodli.
    Takže sme s bratom robili 10-dňovky.
    lenka1309 ja som to začala vybavovať v januari a rozhodli 10.9 že odkazanosť na pomoc inej osoby 4-6 hodin takže opatrovateľský zamietli. Osobného asistnciu ste mali na 1,5 hodiny a boli v VI stupni odkázanosti?
    Katy a R misoft - zbytočne ju iba mýliš - veď táto téma je o príspevku na opatrovanie a kompenzáciách ! (vy ste mali niečo úplne iné).
    Lenka - zjavne sa neorientuješ - najskôr si to poriadne pozri - Aj tu na porade máš tém k tomuto habadej tém a príspevkov. Hlavne nemiešaj asistenciu s opatrovaním.
    lenka1309 Idem hľadať, Ďakujem
    lenka1309 Peňažný príspevok na osobnú asistenciu možno poskytovať najskôr od 6. roku veku do dovŕšenia 65. roku veku fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Takže keď ma 70 rokov a nemala osobnú asistenciu tak nemá nárok?
    Katy a R áno - tak OA tiež nemá význam riešiť. existuje ešte opatrovateľstvo cez obec, má svoje opatrovateľky (misoft písal) - to je podľa iného zákona - žeby si skúsila?? ale za to sa potom niečo platí. zatiaľ si pozisťuj ako je to konkrétne u vás (niekde nemajú dosť opatrovateliek) - no a bude treba asi nanovo posúdenie.
      zbaliť

    Opatrovateľský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.